«Powrót

Efekty działań funkcjonariuszy KAS w ostatnim tygodniu marca br.

Efekty działań funkcjonariuszy KAS w ostatnim tygodniu marca br.

Efekty działań funkcjonariuszy KAS w ostatnim tygodniu marca br.

Zdjęcie psa podczas przeszukania przesyłek

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Łodzi oraz Piotrkowa Trybunalskiego prowadzili w mijającym tygodniu kontrole mające na celu eliminację obrotu nielegalnymi wyrobami akcyzowymi.

26 marca 2018 r.

Działania prowadzone na terenie Sulejowa. W trakcie działań funkcjonariusze z Piotrkowa Trybunalskiego zauważyli kobietę, która pośpiesznie opuszczała jedną z posesji przenosząc torbę wypełnioną najprawdopodobniej nielegalnymi wyrobami akcyzowymi. Z uwagi na podejrzenia, funkcjonariusze przystąpili do kontroli. Jak się okazało skontrolowana kobieta miała przy sobie 1400 sztuk papierosów bez znaków akcyzy. Wartość nielegalnego towaru - 966 zł, podatek akcyzowy - 1197 zł. 47-letniej kobiecie funkcjonariusze KAS postawili zarzut popełnienia wykroczenia skarbowego.

Następnie funkcjonariusze przeprowadzili kontrolę na terenie posesji, którą opuściła kobieta.

W trakcie przeszukania pomieszczeń stwierdzono magazyn nielegalnych wyrobów akcyzowych. Znajdowało się w nim 12320 sztuk papierosów oraz 3,5 kg tytoniu bez znaków akcyzy. Nielegalny towar należał do 65-letniego mężczyzny zamieszkałego na terenie posesji. Wartość towaru - 10908,62 zł, podatek akcyzowy - 13297,00 zł. Mężczyzna usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego.

27 marca 2018 r.

Działania prowadzone na terenie Działu Obsługi Posprzedażowej Poczty Polskiej w Koluszkach oraz sortowni paczek jednej z firm kurierskich w Pabianicach. Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Piotrkowa Trybunalskiego przeprowadzili kontrole, w trakcie których pies wyszkolony do wykrywania wyrobów tytoniowych zaznaczył 16 przesyłek. Jak się okazało w paczkach znajdowały się worki z tytoniem oraz papierosy bez znaków akcyzy. Ogółem w toku kontroli funkcjonariusze zarekwirowali 29 opakowań tytoniu do palenia (28 kg) oraz 1150 paczek papierosów (23 tys. sztuk). Łączna wartość towaru – 35132,60 zł.

Uszczuplenia w podatku akcyzowym określono na kwotę 41773,00 zł. Ujawnione wyroby akcyzowe zostały zabezpieczone jako materiał dowodowy do wszczętych przez KAS spraw karnych.

28 marca 2018 r.

Działania prowadzone na terenie łódzkiego Teofilowa. Funkcjonariusze z Łodzi w trakcie kontroli prowadzonej na jednym z targowisk zauważyli pomiędzy stoiskami handlowymi oraz pod pojazdami torby, w których znajdowały się papierosy bez znaków akcyzy. Mimo podjętych działań, nie udało się ustalić właścicieli nielegalnego towaru. Ogółem do sprawy zabezpieczono 1054 paczki (21.080 sztuk) nielegalnych papierosów. Wartość towaru - 14503,04 zł, akcyza - 18024,00 zł.

Rejestr zmian