«Powrót

Kontrabanda w centrum Kutna

Kontrabanda w centrum Kutna

Kontrabanda w centrum Kutna

Funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej trzyma w ręku plastikową butelkę z przezroczystą cieczą. Przed nim na podłodze leżą paczki papierosów i tytoniu, stoją butelki z alkoholem.
9840 sztuk papierosów, 37 litrów alkoholu i ponad 22 kilogramy tytoniu bez polskiej akcyzy zarekwirowali w jednej z kamienic w centrum Kutna funkcjonariusze KAS z łódzkiej Służby Celno-Skarbowej. Zarzut narażenia Skarbu Państwa na stratę prawie 28 tys. złotych z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego usłyszał 49-letni mężczyzna.

Mundurowi z Działu Realizacji łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego ustalili, że w jednym z mieszkań w kamienicy usytuowanej w centrum Kutna mogą być sprzedawane nielegalne wyroby akcyzowe. Podejrzenia potwierdzili w trakcie przeszukania  wytypowanego lokalu, w którym znaleźli towary bez wymaganych znaków akcyzy. Już  po rozpoczęciu działań okazało się, że miejsce to było bardzo popularne wśród kutnowskich amatorów kontrabandy-w trakcie kontroli do drzwi mieszkania zapukało paru chętnych na nielegalne towary.

Oprócz mieszkania, należącego do 49-letniego mężczyzny, funkcjonariusze postanowili sprawdzić również piwnicę, do której schodziło się wprost z jednego z pomieszczeń w lokalu. W piwnicy funkcjonariuszy zaciekawiła nierówna  podłoga, wyłożona ceramicznymi płytkami. Okazało się, że znajdowały się w niej specjalne skrytki, w których właściciel mieszkania trzymał nielegalne towary.

Mieszkaniec Kutna usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego, zagrożonego karą grzywny. Stracił również cały, nielegalny towar. 
 
Rejestr zmian