«Powrót

Likwidacja kolejnego punktu handlu nielegalnymi wyrobami tytoniowymi

Likwidacja kolejnego punktu handlu nielegalnymi wyrobami tytoniowymi

Likwidacja kolejnego punktu handlu nielegalnymi wyrobami tytoniowymi

Na zdjęciu paczki z tytoniem.
Na zdjęciu paczki i kartony z papierosami.
  • 9 kwietnia 2018 r. funkcjonariusze łódzkiej Służby Celno-Skarbowej z komórki Kontroli Rynku w Kutnie i kutnowscy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą prowadzili działania wymierzone w handel nielegalnymi wyrobami tytoniowymi.
  • W trakcie akcji zabezpieczono 7360 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz 19,5 kg tytoniu. Wstępne obliczenia wskazują, że straty skarbu państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego mogły wynieść ponad 21.600 zł.

Z informacji posiadanych przez funkcjonariuszy KAS wynikało, że w jednym ze sklepów z akcesoriami tytoniowymi  w Kutnie może mieć miejsce handel nielegalnymi papierosami. W wytypowanym lokalu i w samochodzie zaparkowanym pod sklepem wykryto 5.960 sztuk papierosów w 199 paczkach, po 20  i 200 sztuk, oraz 16,5 kg tytoniu.

Na miejscu okazało się również, że 24-letnia właścicielka kontrolowanego lokalu, prowadzi sklep tej samej branży na terenie Kłodawy,  w woj. wielkopolskim. W trakcie przeszukania tego sklepu policjanci zabezpieczyli 1400 szt. papierosów bez akcyzy i 3 kg  tytoniu z nielegalnego źródła.

Właścicielka sklepów straciła nielegalne towary i usłyszała zarzuty popełnienia przestępstwa skarbowego za co grozi jej wysoka grzywna.