«Powrót

Łódzka KAS kontrolowała w styczniu i lutym targowiska, posesje i przesyłki

Łódzka KAS kontrolowała w styczniu i lutym targowiska, posesje i przesyłki

Łódzka KAS kontrolowała w styczniu i lutym targowiska, posesje i przesyłki

Na zdjęciu funkcjonariusz w kamizelce Służby Celno-Skarbowej ogląda paczki papierosów. Paczki papierosów widoczne w pudełkach kartonowych, stojących na podłodze oraz leżące na stolikach. Obok stoi urządzenie do foliowania papierosów.
Na zdjęciu paczki papierosów widoczne w pudełkach kartonowych, stojących na podłodze.
Na zdjęciu pies służbowy Blacky na tle regału stojącego w piwnicy. Na półkach leżą paczki z papierosami.
Na zdjęciu funkcjonariusz w kamizelce Służby Celno-Skarbowej ogląda paczkę z tytoniem. Przed nim leży karton z papierosami, luzem, obok, za funkcjonariuszem i przed nim na podłodze stoją i leżą plastikowe butelki róźnej pojemności z przezroczystą cieczą.
  • Zabezpieczenie 230 880 szt. nielegalnych papierosów, ponad 46 kg tytoniu bez akcyzy i 79 l alkoholu z nieznanego źródła to wynik kontroli prowadzonych przez funkcjonariuszy KAS z Działu Realizacji z Łodzi i Piotrkowa Trybunalskiego na przełomie stycznia i lutego br.
  • Podczas kontroli targowisk oraz posesji prywatnych i gospodarczych funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej wykryli i zlikwidowali 17 miejsc przechowywania nielegalnych wyrobów akcyzowych.
  • Łączna wartość rynkowa zarekwirowanych na terenie woj. łódzkiego towarów szacowana jest na prawie 200 tys. zł.
  • W trakcie akcji zatrzymano 12 sprawców przestępstw i wykroczeń skarbowych.


Najwięcej nielegalnych towarów zabezpieczono u trzech sprawców: z Łodzi, Radomska i Zduńskiej Woli.

W trakcie patrolu okolic ulicy Wojska Polskiego w Łodzi skontrolowano Forda Mondeo, zaparkowanego pod jednym z garaży. Zarówno w aucie, jak i w pomieszczeniu odkryto papierosy bez akcyzy, łącznie 3939 paczek. W garażu zabezpieczono również urządzenie do foliowania papierosów. Funkcjonariusze KAS przeszukali też mieszkanie należące do właściciela samochodu i garażu, obywatela Armenii legitymującego się kartą stałego pobytu w Polsce. W lokalu znaleziono kolejne nielegalne papierosy-2.480 szt. Na poczet grożącej grzywny kontrolujący zabezpieczyli 5 tys. zł. należące do mężczyzny.

Łącznie 63600 szt. papierosów, 7 kg tytoniu do palenia oraz 74 l alkoholu bez polskich znaków akcyzy znaleziono u 53-letniego mieszkańca Zduńskiej Woli. Mężczyzna przechowywał nielegalne wyroby w garażu i w zaparkowanym nieopodal Renault Kangoo. W trakcie kontroli okazało się, że miał przy sobie również klucze do znajdującego się nieopodal magazynu i do  domku letniskowego na terenie ogródków działkowych. Tam funkcjonariusze zabezpieczyli alkohol bez akcyzy.

Na terenie Radomska funkcjonariusze celno-skarbowi wykryli w jednym ze sklepów 70 paczek nielegalnych papierosów. Towar należał do 24-letniego syna właścicielki lokalu. W mieszkaniu mężczyzny zabezpieczono 2,5 kg tytoniu bez akcyzy, a w komórce znajdującej się w piwnicach budynku sąsiadującego ze sklepem, funkcjonariusze znaleźli 980 paczek papierosów. Miejsce przechowywania papierosów wskazał pies służbowy Blacky, szkolony do wykrywania wyrobów tytoniowych.

W ostatnim czasie kontrolowano również przesyłki pocztowe na terenie sortowni w Koluszkach. W tym miejscu funkcjonariusze przechwycili 10 paczek z nielegalnymi wyrobami. Znaleziono 28 kilogramowych worków z tytoniem i 220 paczek papierosów, o  łącznej wartości rynkowej prawie 20 tys. zł. W trakcie akcji ponownie skorzystano z umiejętności psa służbowego- przesyłki „wytypował" do kontroli  czworonożny funkcjonariusz Blacky.

Sprawcom wykrytych przez KAS przestępstw i wykroczeń skarbowych grożą wysokie grzywny.