«Powrót

Łódzka KAS zabezpieczyła ponad 1,6 tony nielegalnego tytoniu

Łódzka KAS zabezpieczyła ponad 1,6 tony nielegalnego tytoniu

Łódzka KAS zabezpieczyła ponad 1,6 tony nielegalnego tytoniu

Na zdjęciu worki jutowe znajdujące się w otwartym pojeździe dostawczym.

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Działu Realizacji Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego w Łodzi zabezpieczyli podczas kontroli drogowej ponad 1,6 tony tytoniu bez akcyzy. Rynkowa wartość nielegalnego towaru szacowana jest na ponad 1 mln 200 tys. złotych.


Do zdarzenia doszło w środę, 4 kwietnia br., na terenie Uniejowa, gminy w powiecie poddębickim, położonej na północno-zachodnim krańcu województwa łódzkiego.

W trakcie kontroli samochodu dostawczego marki Peugeot Boxer, kierowanego przez 52-letniego mieszkańca Wielkopolski, funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej wykryli w przestrzeni ładunkowej auta 109 jutowych worków z tytoniem bez akcyzy, łącznie 1635 kg.  

Podczas działań wyszło również na jaw, że kierowca pojazdu nie posiadał uprawnień do jego prowadzenia, a dodatkowo nie potrafił wskazać właściciela auta, którym przewoził nielegalny towar. Wezwany na miejsce kontroli patrol policji przejął sprawę dotyczącą  braku uprawnień do prowadzenia pojazdu, a mężczyzna usłyszał od funkcjonariuszy KAS zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego, zagrożonego nie tylko wysoką grzywną ale i karą pozbawienia wolności.

Sprawca stracił dodatkowo samochód wraz z tytoniem, zabezpieczony jako dowód w prowadzonej przez KAS sprawie karnej skarbowej.