«Powrót

Mężczyzna poszukiwany listem gończym zatrzymany przez łódzką KAS

Mężczyzna poszukiwany listem gończym zatrzymany przez łódzką KAS

Mężczyzna poszukiwany listem gończym zatrzymany przez łódzką KAS

Funkcjonariusze łódzkiej KAS zatrzymali mężczyznę poszukiwanego listem gończym, prowadzącego bez uprawnień samochód ciężarowy, najprawdopodobniej pochodzący z kradzieży

W minioną niedzielę (10.06.) funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Działu Realizacji Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego patrolowali autostradę A1. W godzinach rannych, w okolicach zjazdu na Piątek i Łęczycę, zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy z naczepą, przewożący sztaby ze stopu aluminium.

Kierowca auta nie posiadał dokumentów dotyczących pojazdu i ładunku, prawa jazdy i dowodu tożsamości. Nie potrafił również wiarygodnie wyjaśnić pochodzenia towaru i celu podróży. Nie znał również nazwy firmy przewozowej, dla której miał realizować transport.

Wezwany przez funkcjonariuszy KAS na miejsce kontroli patrol Policji ustalił, że mężczyzna poszukiwany jest listem gończym, a na dodatek za jazdę pod wpływem alkoholu jakiś czas temu stracił uprawnienia do kierowania pojazdami.

Sam pojazd również wzbudził szereg wątpliwości. Numer VIN nie odpowiadał numerowi rejestracyjnemu, a typ naczepy nie zgadzał się z danymi zawartymi w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Te rozbieżności, jak i fakt, że samochód uruchomiony był za pomocą przyrządu przypominającego wkręt, wskazywały że auto najprawdopodobniej pochodzi z kradzieży.

Zamieszkały na Pomorzu, 40-letni kierowca, został zatrzymany, a pojazd do czasu wyjaśnienia wszystkich okoliczności sprawy trafił na policyjny parking.