«Powrót

Obchody Święta Policji z udziałem łódzkiej KAS

Obchody Święta Policji z udziałem łódzkiej KAS

Obchody Święta Policji z udziałem łódzkiej KAS

Na zdjęciu zaproszeni goście i inni uczestnicy obchodów Święta Policji.
Pracownice i funkcjonariuszka KAS na stoisku informacyjnych Izby Administracji Skarbowej w Łodzi.
W piątek, 14 lipca, funkcjonariusze Policji województwa łódzkiego obchodzili swoje Święto. Tegoroczne uroczystości odbyły się  w Tomaszowie Mazowieckim. 

Obchody rozpoczęła msza święta w kościele pw. Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Tomaszowie Mazowieckim, sprawowana w  intencji Policjantów i Pracowników Policji.

Dalsza część uroczystości miała miejsce na Placu im. Tadeusza Kościuszki, gdzie zostały wręczone odznaczenia państwowe i resortowe oraz nominacje na wyższe stopnie służbowe. Na zaproszenie Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi insp. Andrzeja Łapińskiego oraz Komendanta Powiatowego Policji w Tomaszowie Mazowieckim insp. Szymona Hermana, gospodarzy uroczystości, odpowiedzieli m.in.: Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jan Lach, Wicewojewoda Łódzki Karol Młynarczyk, przedstawiciele władz samorządowych, organów wymiaru sprawiedliwości, parlamentarzyści woj. łódzkiego oraz szefowie służb mundurowych i instytucji na co dzień współpracujących z Policją. 
 
Izbę Administracji Skarbowej w Łodzi reprezentował Zastępca Dyrektora Artur Zajączkowski.

Wojewódzkim obchodom Święta Policji 2017 roku towarzyszył piknik dla mieszkańców Tomaszowa, na którym swoje stoisko informacyjne zaprezentowała również łódzka KAS. Odwiedzający imprezę mieli okazję zapoznać się ze specyfiką pracy i służby w powołanej 1 marca br. Krajowej Administracji Skarbowej oraz realizowanymi przez nią zadaniami. Największym zainteresowaniem na stoisku łódzkiej Izby Administracji Skarbowej cieszyła się jednak wystawa przedmiotów wykonanych z roślin i zwierząt zagrożonych wyginięciem. Zarekwirowane podczas prób przemytu okazy CITES, czyli eksponaty z gatunków znajdujących się pod ochroną Konwencji Waszyngtońskiej z 1973 roku (w skrócie Konwencji CITES), budziły jak zwykle najwięcej emocji.

Mało kto mógł przejść obojętnie obok spreparowanych zwierząt: żółwia szylkretowego i  kajmana, skór pytonów i trofeów z krokodyli czy rzeźbionego ciosu słonia. Oglądający wystawę z uwagą słuchali o konsekwencjach przywozu nielegalnych pamiątek oraz pytali, co jeszcze, poza okazami CITES, nie powinno trafić do wakacyjnej walizki. 
 
Rejestr zmian