«Powrót

Przechowywały nielegalne towary

Przechowywały nielegalne towary

Przechowywały nielegalne towary

Na zdjęciu worki z papierosami w paczkach, papierosy luzem w pudełki kartonowym i worek z tytoniem.
Umundurowany funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej prezentuje zarekwirowane paczki papierosów.
Na zdjęciu szafa, w której schowano kartony i worek z paczkami papierosów.
Na zdjęciu dwa niebieskie worki z paczkami tytoniu, karton z paczkami papierosów i leżące paczki papierosow.

Ponad 90 tys. sztuk papierosów bez akcyzy i prawie 25 kg nielegalnego tytoniu zabezpieczyli w ubiegłym tygodniu funkcjonariusze Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego w Łodzi. Zarzuty przechowywania kontrabandy mundurowi postawili dwóm kobietom, mieszkance powiatu piotrkowskiego i łodziance.

55-letnia kobieta z okolic Piotrkowa Trybunalskiego odpowie za przechowywanie prawie 27 tys. sztuk nielegalnych papierosów oraz 8,5 kg tytoniu. Funkcjonariusze trafili na jej ślad w trakcie sprawdzania informacji, z których wynikało, że na  jednej z posesji powiatu piotrkowskiego mogą znajdować się nielegalne wyroby akcyzowe. W trakcie działań mundurowi zauważyli kobietę wychodzącą z torbami z budynku wytypowanego przez nich do kontroli. Okazało się, że kobieta niosła nielegalne papierosy do zaparkowanego pod posesją auta. Nielegalne wyroby znaleziono również w samochodzie, w mieszkaniu kobiety  i na terenie, z którego wyszła. Za popełnienie przestępstwa skarbowego grozi jej wysoka grzywna.

Taka sama kara czeka kobietę, którą funkcjonariusze celno-skarbowi zatrzymali w centrum Łodzi z nielegalnymi papierosami i tytoniem. Jak się okazało, kontrabandę przechowywała również w dwóch mieszkaniach, własnym i pozostającym do jej dyspozycji. Mieszkanka Łodzi posiadała łącznie ponad 63 tys. sztuk papierosów i ponad 14 kg tytoniu bez akcyzy.

Gdyby towary zabezpieczone przez funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej trafiły do obrotu, Skarb Państwa mógłby stracić ponad 95 tys. złotych. Na tyle szacowany jest podatek akcyzowy, który ciążył na zarekwirowanych wyrobach akcyzowych.