POSTĘPOWANIE KWALIFIKACYJNE DO SŁUZBY W SŁUŻBIE CELNO-SKARBOWEJ


07.05.2021 14:15

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Łodzi

Status: Zakończony

Typ pracy: Funkcjonariusz celno-skarbowy

Informacje szczegółowe


Numer: 1001-IPP.110.139.2021.2
Tytuł: POSTĘPOWANIE KWALIFIKACYJNE DO SŁUZBY W SŁUŻBIE CELNO-SKARBOWEJ
Data publikacji: 07.05.2021 14:15
Termin składania ofert: 18.06.2021 23:59

Opis

 

Przedłużenie terminu składania dokumentów do postępowania kwalifikacyjnego do Służby Celno-Skarbowej

Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Łodzi informuje, iż termin składania dokumentów do postępowania kwalifikacyjnego do Służby Celno-Skarbowej, wskazanych w informacji nr 3/2001 z dnia 6 maja  2021 roku o postępowaniu kwalifikacyjnym do służby w Służbie Celno-Skarbowej został przedłużony do dnia 18 czerwca 2021 r.

 

 

INFORMACJA NR 3/2021

z dnia 6 maja 2021 r.
o postępowaniu kwalifikacyjnym do służby w Służbie Celno-Skarbowej

(art. 152 ustawy z dnia 16 listopada 2016 r. o Krajowej Administracji Skarbowej (Dz. U. z 2020 r. poz. 505, z późn. zm.)

 

Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Łodzi

poszukuje kandydatów do pełnienia służby w Służbie Celno-Skarbowej

 

na stanowisko

specjalisty Służby Celno-Skarbowej

(kategoria stanowisk – stanowiska specjalistyczne)

 

łączna liczba wolnych etatów: 18

(istnieje możliwość zwiększenia liczby wolnych etatów w przypadku powstania wakatu w okresie od dnia ukazania się informacji do dnia poprzedzającego test wiedzy)

 

miejsce pełnienia służby:


Łódź

 

Jednostka organizacyjna Służby Celno-Skarbowej, do której prowadzone jest postępowanie:

Izba Administracji Skarbowej w Łodzi

ŁÓDZKI URZĄD CELNO-SKARBOWY W ŁODZI

  • Wydział Realizacji – 18 etatów

 

 

WYMAGANE KRYTERIA DO PEŁNIENIA SŁUŻBY W SŁUŻBIE CELNO-SKARBOWEJ:

Zgodnie z art. 151 ustawy z dnia 16 listopada 2016 r. o Krajowej Administracji Skarbowej
(Dz. U. z 2020 r. poz. 505, z późn. zm.) funkcjonariuszem może być osoba:

  1. będąca obywatelem polskim,
  2. korzystająca z pełni praw publicznych,
  3. która nie była skazana prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe,
  4. posiadająca co najmniej wykształcenie średnie lub średnie branżowe,
  5. ciesząca się nieposzlakowaną opinią,
  6. której stan zdrowia pozwala na pełnienie służby na określonym stanowisku.

Jednocześnie na podstawie art. 144 ustawy z dnia 16 listopada 2016 r. o Krajowej Administracji Skarbowej (Dz. U. z 2020 r. poz. 505, z późn. zm.) w jednostkach organizacyjnych KAS może być zatrudniona lub pełnić służbę osoba, która nie pełniła służby zawodowej ani nie pracowała w organach bezpieczeństwa państwa wymienionych w art. 2 ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji                           o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 2141), ani nie była ich współpracownikiem.

 

Zadania Krajowej Administracji Skarbowej określone są w art. 2 ustawy z dnia 16 listopada 2016 r.                  o Krajowej Administracji Skarbowej (Dz. U. z 2020 r. poz. 505, z późn. zm.)

 

KWALIFIKACJE ZAWODOWE WYMAGANE ORAZ DODATKOWE:

Kwalifikacje zawodowe wymagane:

  • wykształcenie średnie lub średnie branżowe

 

Pozostałe kwalifikacje:

  • czynne prawo jazdy min. kat. B

 

Preferencje do służby w Wydziale Realizacji:

  • gotowość do pełnienia służby w systemie trzyzmianowym i całotygodniowym
  • gotowość do odbycia szkolenia ze środków przymusu bezpośredniego
  • gotowość do odbycia szkolenia strzeleckiego

 

 

ZAINTERESOWANE OSOBY PROSIMY O PRZESŁANIE DOKUMENTÓW:

  1. wypełniony kwestionariusz osobowy wg wzoru określonego w załączniku nr 1 do rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 31 grudnia 2019 r. w sprawie postępowania kwalifikacyjnego  w stosunku do kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby w Służbie Celno-Skarbowej (Dz. U. z 2020 r. poz. 2). Kwestionariusz osobowy dostępny jest również w Biuletynie Informacji Publicznej Izby Administracji Skarbowej w Łodzi www.lodzkie.kas.gov.plw zakładce: Ogłoszenia – Nabór – Wzory oświadczeń,
  2. kopie dokumentów potwierdzających wymagane wykształcenie i kwalifikacje dodatkowe,
  3. kopie świadectw pracy ze wszystkich poprzednich  miejsc zatrudnienia, o ile kandydat pozostawał w stosunku pracy/służby lub oświadczenie kandydata o braku powyższego wraz z uzasadnieniem,
  4. oświadczenie dotyczące pracy lub służby w organach bezpieczeństwa państwa lub współpracy z tymi organami (dotyczy kandydatów urodzonych przed 1 sierpnia 1972 r.), wzór oświadczenia dostępny jest na stronie internetowej Izby Administracji Skarbowej w Łodzi w zakładce Ogłoszenia –Nabór –Wzory oświadczeń,
  5. zgoda na przetwarzanie danych osobowych (w tym zapoznanie się z treścią klauzuli informacyjnej dla kandydatów do służby) – wzór zgody dostępny jest na stronie internetowej Izby Administracji Skarbowej w Łodzi w zakładce Ogłoszenia –Nabór –Wzory oświadczeń.

TERMIN I MIEJSCE SKŁADANIA DOKUMENTÓW:

Termin składania dokumentów: w nieprzekraczającym terminie do 31 maja 2021 r.

 

 

 

 

Miejsce składania dokumentów:

  • drogą pocztowąna adres: Izba Administracji Skarbowej w Łodzi, al. Kościuszki 83,
    90-436 Łódź,
  • lub osobiście w kancelarii Izby Administracji Skarbowej w Łodzi, al. Kościuszki 83,

z dopiskiem: „Postępowanie kwalifikacyjne do służby w Służbie Celno-Skarbowej – Informacja
nr 3/2021.

 

INFORMACJE DODATKOWE:

1. W przypadku ofert nadesłanych drogą pocztową, datą złożenia dokumentów jest data stempla pocztowego. Oferty niespełniające wymogów formalnych oraz złożone po upływie terminu określonego w ogłoszeniu nie będą rozpatrywane i zostaną zniszczone.

 

2. Przyjęcie kandydata do służby w Służbie Celno-Skarbowej następuje po przeprowadzeniu postępowania kwalifikacyjnego na które składa się:

  1. złożenie kwestionariusza osobowego a także dokumentów stwierdzających wymagane wykształcenie i kwalifikacje zawodowe oraz zawierających dane o uprzednim zatrudnieniu lub pełnieniu służby,
  2. test wiedzy,
  3. test sprawności fizycznej,
  4. test psychologiczny i kompetencyjny,
  5. rozmowa kwalifikacyjna,
  6. ustalenie zdolności fizycznej i psychicznej do służby w Służbie Celno-Skarbowej,
  7. sprawdzenie w ewidencjach, rejestrach i kartotekach prawdziwości danych zawartych                                 w kwestionariuszu osobowym kandydata do służby.

 

3. Kandydatowi spełniającemu wymagania formalne jest przydzielany numer ewidencyjny. Kandydata zawiadamia się w formie pisemnej w postaci papierowej o: miejscu i terminie oraz wynikach kolejnych etapów postępowania oraz o zakończeniu wobec niego postępowania. Zawiadomienie może być wysłane kandydatowi za pomocą środków komunikacji elektronicznej, jeżeli kandydat uprzednio wyraził na to pisemną zgodę, podając adres elektroniczny, na który zawiadomienie powinno być wysłane.

 

4. Wysokość uposażenia:

  • uposażenie zasadnicze na stanowisku i dodatek za stopień służbowy aplikanta w wysokości łącznie: 3599,20 zł brutto,
  • dodatek za wieloletnią służbę w wysokości wynoszącej po dwóch latach służby 2% miesięcznego uposażenia zasadniczego; dodatek ten wzrasta o 1% za każdy następny rok służby aż do osiągnięcia
    20% miesięcznego uposażenia zasadniczego po 20 latach służby, oraz 0,5% za każdy następny rok służby – łącznie do wysokości 25% po 30 latach służby.

 

Co oferujemy

  • służbę dającą poczucie stabilizacji zawodowej,
  • dodatki do uposażenia przewidziane przepisami oraz po spełnieniu warunków np. dodatek kontrolerski, dodatek za pracę w godzinach nocnych, dodatek „żywieniowy", równoważnik          z tytułu dojazdu do miejsca pełnienia służby,
  • nagrodę roczną tzw. "trzynastkę",
  • nagrody jubileuszowe,
  • dodatkowy urlop wypoczynkowy – 5 dni po 15 latach służby, 10 dni po 20 latach służby,
  • urlop zdrowotny po upływie 5 lat służby,
  • możliwość wykupienia ubezpieczenia grupowego,
  • świadczenia socjalne (np. dofinansowanie do wypoczynku dla funkcjonariusza i członków jego rodziny, zapomoga - wsparcie finansowe w trudnych sytuacjach, dopłata do zajęć kulturalno-oświatowych lub sportowo-rekreacyjnych, raz w roku zwrot kosztów przejazdu środkami publicznego transportu zbiorowego lub wypłata zryczałtowanego równoważnika pieniężnego),
  • dofinansowanie do zakupu okularów korekcyjnych do pracy przy komputerze,
  • możliwość przejścia na emeryturę po 25 latach służby.

 

 

5. Dokumenty złożone przez kandydata, który nie został wskazany na liście, o której mowa w § 16 ust. 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 31 grudnia 2019 r. w sprawie postępowania kwalifikacyjnego w stosunku do kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby w Służbie Celno-Skarbowej (Dz. U. z 2020 r. poz. 2), są niszczone po upływie trzech miesięcy od dnia zawiadomienia kandydata o zakończeniu postępowania. Dokumenty kandydata, który został wskazany na liście, o której mowa w § 16 ust. 6 w/w rozporządzenia i nie został przyjęty do służby w Służbie Celno-Skarbowej są niszczone po upływie dwóch lat od dnia zawiadomienia kandydata o wyniku rozmowy kwalifikacyjnej.

 

6. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: (42) 25-47-262

 

UWAGI:

  1. W przypadku gdy w poprzednim postępowaniu kandydat uzyskał z testu psychologicznego wynik pozytywny, kandydat nie przystępuje do testu, a wynik ten zalicza się na poczet danego postępowania jeżeli od dnia przeprowadzenia testu psychologicznego do dnia, w którym upływa termin składania dokumentów, nie upłynęło 12 miesięcy.
  2. W przypadku gdy w poprzednim postępowaniu kandydat uzyskał z testu kompetencyjnego wynik pozytywny, kandydat nie przystępuje do testu, a wynik ten zalicza się na poczet danego postępowania jeżeli od dnia przeprowadzenia testu kompetencyjnego do dnia, w którym upływa termin składania dokumentów, nie upłynęło 12 miesięcy.
  3. Do postępowania kwalifikacyjnego nie może przystąpić kandydat, który w poprzednim postępowaniu z testu psychologicznego nie uzyskał wyniku pozytywnego, jeżeli od dnia przeprowadzenia testu psychologicznego do dnia, w którym upływa termin składania dokumentów, nie upłynęło 12 miesięcy.
  4. Do postępowania kwalifikacyjnego nie może przystąpić kandydat, który w poprzednim postępowaniu z testu kompetencyjnego nie uzyskał wyniku pozytywnego, jeżeli od dnia przeprowadzenia testu kompetencyjnego do dnia, w którym upływa termin składania dokumentów, nie upłynęło 12 miesięcy.
  5. Zgodnie z § 19 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 31 grudnia 2019 r. w sprawie postępowania kwalifikacyjnego w stosunku do kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby w Służbie Celno-Skarbowej (Dz. U. z 2020 r. poz. 2) w przypadku jeżeli kandydat, który został wskazany na liście o której mowa  w § 16 ust. 6 powyższego rozporządzenia, ubiega się ponownie, w terminie 12 miesięcy od dnia poinformowania kandydata o wyniku rozmowy kwalifikacyjnej,     o przyjęcie do służby w Służbie Celno-Skarbowej w tej samej jednostce organizacyjnej Krajowej Administracji Skarbowej, to nie bierze udziału w etapach postępowania, o których mowa w art. 153 ust. 1 pkt 1-5 ustawy, z wyjątkiem złożenia kwestionariusza osobowego.

 

 

 

DANE OSOBOWE – KLAUZULA INFORMACYJNA

Dane osobowe są przetwarzane zgodnie z przepisami rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

  • Administrator danych i kontakt do niego: Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Łodzi                   z siedzibą przy al. Kościuszki 83, 90-436 Łódź (nr tel. 42 25 47 000, adres e-mail: ias.lodz@mf.gov.pl)
  • Kontakt do inspektora ochrony danych: iod.lodz@mf.gov.pl
  • Cel przetwarzania danych: przeprowadzenie postępowania kwalifikacyjnego do służby w Służbie Celno-Skarbowej.
  • Informacje o odbiorcach danych: Udostępnione dane nie będą podlegały udostępnieniu podmiotom trzecim. Odbiorcami danych będą tylko instytucje upoważnione z mocy prawa.
  • Okres przechowywania danych: czas niezbędny do przeprowadzenia postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko służbowe w Służbie Celno-Skarbowej (dokumenty kandydata, który nie został wskazany na liście, o której mowa w § 16 ust. 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 31 grudnia 2019 r. w sprawie postępowania kwalifikacyjnego w stosunku do kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby w Służbie Celno-Skarbowej są niszczone po upływie trzech miesięcy od dnia zawiadomienia kandydata o zakończeniu postępowania; dokumenty kandydata, który został wskazany na liście, o której mowa w § 16 ust. 6 w/w rozporządzenia i nie został przyjęty do służby w Służbie Celno-Skarbowej są niszczone po upływie dwóch lat od dnia zawiadomienia kandydata o wyniku rozmowy kwalifikacyjnej).
  • Uprawnienia:
    • prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii,
    • prawo do sprostowania (poprawienia) swoich danych osobowych,
    • prawo do ograniczenia przetwarzania danych osobowych,
    • prawo do usunięcia danych osobowych: żądanie realizacji tych praw należy przesłać            w formie pisemnej na adres kontraktowy administratora danych, podany powyżej,
    • prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa).
  • Podstawa prawna przetwarzania danych:
    1. art. 6 ust. 1 lit. b i c RODO,
    2. art. 151 i art. 153 ustawy z dnia 16 listopada 2016 r. o Krajowej Administracji Skarbowej oraz rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 31 grudnia 2019 r. w sprawie postępowania kwalifikacyjnego w stosunku do kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby            w Służbie Celno-Skarbowej,
    3. art. 6 ust. 1 lit. a RODO oraz art. 9 ust. 2 lit. a i b RODO.
  • Inne informacje: podane dane nie będą podstawą do zautomatyzowanego podejmowania decyzji; nie będą też profilowane.

Informacje o publikacji dokumentu bip


Data utworzenia: 07.05.2021

Autor: Izba Administracji Skarbowej w Łodzi

Data publikacji: 07.05.2021 14:15

Osoba publikująca: Klaudia Wątorska

Data ostatniej modyfikacji: 27.12.2022 08:48

Osoba modyfikująca: Klaudia Wątorska

Rejestr zmian