«Powrót

Łódzka KAS przejęła podrobioną odzież, kosmetyki i nielegalne wyroby tytoniowe

Łódzka KAS przejęła podrobioną odzież, kosmetyki i nielegalne wyroby tytoniowe

Łódzka KAS przejęła podrobioną odzież, kosmetyki i nielegalne wyroby tytoniowe

Torba z podrabianą odzieżą.
Pięć toreb w kratę z podrobioną odzieżą.
Torba w kratkę z podrobioną odzieżą.
Paczki z tytoniem i papierosy w przezroczystych torebkach, część oklejona szeroką taśmą.

Ponad 2300 sztuk wyrobów z podrobionymi znakami towarowymi światowych marek  przejęli na terenie giełdy samochodowej funkcjonariusze łódzkiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS).

W minioną niedzielę, 25 kwietnia, funkcjonariusze KAS skontrolowali stoisko 55-letniego obywatela Bułgarii, który na giełdzie samochodowej przy ul. Puszkina w Łodzi sprzedawał  towary z zastrzeżonymi znakami znanych, światowych marek.

Ponieważ mężczyzna nie posiadał dokumentów potwierdzających legalne pochodzenie towaru, 2360 sztuk i par odzieży, obuwia, akcesoriów, bielizny i  perfum  zabezpieczono w magazynie depozytowym Izby Administracji Skarbowej w Łodzi.

O zatrzymaniu „podróbek" zostaną zawiadomieni przedstawiciele właścicieli praw do zastrzeżonych znaków towarowych, którzy oszacują wielkość poniesionej szkody.

Za obrót takimi towarami grozi grzywna, kara ograniczenia albo pozbawienia wolności do lat 2.

W trakcie niedzielnych działań na terenie giełdy samochodowej funkcjonariusze KAS zarekwirowali również nielegalny tytoń i papierosy, ukryte w ogrodzeniu i obok zaparkowanych pojazdów. Funkcjonariusze celno-skarbowi przejęli 1100 sztuk papierosów oraz 5 kg tytoniu bez znaków akcyzy. Rynkowa wartość towaru szacowana jest na ponad 12 tys. zł.