«Powrót

Ares, pies łódzkiej KAS, wytropił w Bełchatowie tytoń i papierosy bez akcyzy

Ares, pies łódzkiej KAS, wytropił w Bełchatowie tytoń i papierosy bez akcyzy

Ares, pies łódzkiej KAS, wytropił w Bełchatowie tytoń i papierosy bez akcyzy

Funkcjonariusz z psem przeszukuje pomieszczenie.
  • KAS (Krajowa Administracja Skarbowa) przejęła na targowisku w Bełchatowie 7800 szt. papierosów bez akcyzy i 20 kg nielegalnego tytoniu.
  • Magazyny z kontrabandą wskazał Ares, biszkoptowy labrador Służby Celno-Skarbowej.

Funkcjonariusze ustalili, że na terenie targowiska w Bełchatowie mogą się znajdować magazyny kontrabandy. Jeden z nich miał prowadzić dobrze znany Służbie Celno-Skarbowej, zamieszkały w Bełchatowie, 44-letni obywatel  Armenii.

Po zatrzymaniu mężczyzny funkcjonariusze postanowili dokładnie skontrolować blaszane pomieszczenie, które użytkował. Zachowanie Aresa, psa wyszkolonego do wykrywania tytoniu i waluty, wskazywało, że są tam przechowywane wyroby tytoniowe.

W magazynie znaleziono 7800 sztuk papierosów różnych marek, a 44-latek ostatecznie przyznał się do ich przechowywania. Grozi mu wysoka grzywna.

W kolejnym skontrolowanym tego dnia magazynie, funkcjonariusze wykryli 20 kg tytoniu z nielegalnego źródła. Pomieszczenie zostało wytypowane do kontroli po tym, jak wskazał je Ares. Ustalenie właściciela tytoniu bez akcyzy to tylko kwestia czasu. Zajmują się tym śledczy z Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Łącznie, na targowisku w Bełchatowie KAS przejęła kontrabandę wartą prawie 20,5 tys. złotych, a budżetowe straty w podatku akcyzowym mogły sięgnąć ok. 25 tys. złotych.