«Powrót

Celne uderzenie KAS w nielegalny hazard

Celne uderzenie KAS w nielegalny hazard

Celne uderzenie KAS w nielegalny hazard

Urządzenia do nielegalnego hazardu,

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z Sieradza, we współpracy z wieluńskimi policjantami, zlikwidowali w Wieluniu nielegalny punkt z urządzeniami hazardowymi, działający pod szyldem kafejki internetowej.

9 października funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej  i Policji sprawdzili posiadane informacje o nielegalnym punkcie hazardowym w centrum Wielunia. Kiedy wspólnie wkroczyli do wytypowanego lokalu okazało się, że  jest to tzw. punkt bezobsługowy, nadzorowany zdalnie przez organizatorów nielegalnego hazardu za pomocą monitoringu.

Dodatkowym zabezpieczeniem, oprócz możliwości wyłączania  sprzętu na odległość, była zamontowana w lokalu syrena alarmowa oraz pojemnik z gazem. W trakcie kontroli funkcjonariusze zabezpieczyli dwa urządzenia do gier hazardowych, wpłatomat i wyposażenie sieciowe lokalu.

Krajowa Administracja Skarbowa po raz kolejny przypomina, że za posiadanie nielegalnych urządzeń hazardowych grożą kary administracyjne w wysokości 100 tys. zł od jednego urządzenia. Odpowiedzialność ponosi nie tylko właściciel sprzętu, ale także osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne urządzenia.

Natomiast za organizowanie gier hazardowych oprócz grzywny, grozi również kara pozbawienia wolności do 3 lat lub obie kary łącznie. Przestępstwo skarbowe popełnia również uczestnik nielegalnych gier, który musi liczyć się z wysoką grzywną.