«Powrót

KAS znalazła papierosy w skrytce na Bałuckim Rynku w Łodzi

KAS znalazła papierosy w skrytce na Bałuckim Rynku w Łodzi

KAS znalazła papierosy w skrytce na Bałuckim Rynku w Łodzi

Papierosy znalezione w skrytce.
Skrytka w ścianie.
  • KAS (Krajowa Administracja Skarbowa) przejęła na Bałuckim Rynku w Łodzi nielegalne wyroby akcyzowe warte prawie 50 tys. zł.
  • Do magazynu Izby Administracji Skarbowej w Łodzi trafiło prawie 60 tys. sztuk papierosów, tytoń i alkohol bez znaków akcyzy.

W trakcie kontroli Bałuckiego Rynku w Łodzi funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z łódzkiej KAS (Krajowa Administracja Skarbowa) przeszukali dwa pomieszczenia handlowo-gospodarcze. Lokale zostały skontrolowano po tym, jak przez szyby funkcjonariusze zauważyli kartony papierosów i puste opakowania.

Po wejściu do jednego z lokali kontrolujących zainteresowało dziwne pęknięcie w ścianie z karton-gipsu i pusta przestrzeń za ścianą. Okazało się, że  była to specjalna skrytka, w której schowano 1500 paczek papierosów bez akcyzy.
W drugim ze skontrolowanych pomieszczeń funkcjonariusze wykryli 690 paczek papierosów, 9 litrów alkoholu i 1,9 kg tytoniu do palenia.

W trakcie kontroli zabezpieczono również  wyroby akcyzowe porzucone przez handlarzy na widok zbliżającego się patrolu łódzkiej Służby Celno-Skarbowej - 766 paczek papierosów i 4 kg tytoniu do palenia bez polskich znaków akcyzy.
Zabezpieczone towary trafiły do magazynu depozytowego łódzkiej KAS, a dalsze postępowanie w sprawie prowadzi Łódzki Urząd Celno-Skarbowy.

Gdyby wszystkie wyroby tytoniowe, zajęte podczas akcji na Bałuckim Rynku w Łodzi trafiły do nielegalnego obrotu, budżetowe straty w podatku akcyzowym wyniosłyby ponad 61 tys. złotych.