«Powrót

Łódzka KAS i CBŚP przerwały produkcję nielegalnych papierosów

Łódzka KAS i CBŚP przerwały produkcję nielegalnych papierosów

Łódzka KAS i CBŚP przerwały produkcję nielegalnych papierosów

Tytoń luzem na podłodze pomieszczenia. W tyle maszyny, pod ścianą pudełka kartonowe.
Maszyna do nabijania gilz do papierosów.
Stojące pudełka kartonowe, w połowie wypełnione papierosami.
Maszyna do nabijania gilz do papierosów. w tyle umundurowany funkcjonariusz.
  • Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) z Łodzi, wspólnie z łódzkim Zarządem CBŚP, przerwała produkcję nielegalnych papierosów w powiecie łódzkim wschodnim.
  • Funkcjonariusze przejęli 243 380 sztuk papierosów, 511 kg suszu tytoniowego, sprzęt do produkcji papierosów i gotówkę. 
  • Kwotę podatku akcyzowego narażonego na uszczuplenie szacuje się na prawie 650 tys. zł. 

Funkcjonariusze skontrolowali wytypowaną posesję 8 października. W chwili, gdy wkroczyli na jej teren, w jednym z pomieszczeń trwała produkcja papierosów. Brali w niej udział czterej mężczyźni w wieku 30, 31, 46 i 58 lat. Dwóch z nich próbowało zbiec na widok, a dwaj pozostali zostali zatrzymani podczas obsługi  urządzenia do wytwarzania papierosów.

W tym samym miejscu funkcjonariusze znaleźli tytoń, filtry i bibuły do produkcji papierosów, osuszacz powietrza, wentylatory, filtry pyłowe, kompresor oraz gotowe papierosy w 56 pudełkach kartonowych typu „pizza".

W innych pomieszczeniach posesji zabezpieczono 2200 zł w gotówce oraz niewielką ilość marihuany.

Skontrolowano również trzy zaparkowane na terenie pojazdy, dwa ciężarowe i jeden osobowy. W jednym z nich ujawniono urządzenia do zakłócania fal i sygnałów elektronicznych, telefony komórkowe oraz gotówkę w kwocie 1740 zł.

Łącznie funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej i CBŚP zajęli towar akcyzowy w postaci 243 380 sztuk papierosów i 511 kg suszu tytoniowego.

Zatrzymani w trakcie akcji mężczyźni usłyszeli zarzuty popełnienia wspólnie i w porozumieniu  przestępstwa skarbowego oraz zarzut produkcji papierosów bez odpowiednich zezwoleń. Grozi im wysoka grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do jednego roku.