«Powrót

Kontrabanda zatrzymana przez KAS na łódzkich targowiskach

Kontrabanda zatrzymana przez KAS na łódzkich targowiskach

Kontrabanda zatrzymana przez KAS na łódzkich targowiskach

funkcjonariusz z papierosami
samochód z papierosami w bagażniku
  • Łódzka Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) przejęła na targowiskach ponad 60 tys. szt. papierosów bez akcyzy i nielegalny tytoń o wartości prawie 72,5 tys. zł.
  • Za przechowywanie części zarekwirowanego towaru odpowie 24-letni mężczyzna.
W okolicach targowiska przy ul. Rydzowej w Łodzi funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z łódzkiej KAS przeszukali dwa samochody, służące jako podręczny magazyn kontrabandy.
W bagażniku volkswagena znaleźli 401 paczek papierosów bez akcyzy i prawie kilogram tytoniu do palenia. Na przechowywaniu nielegalnego towaru funkcjonariusze zatrzymali 24-letniego mężczyznę. Sprawcy wykroczenia skarbowego grozi wysoka grzywna za narażenie budżetu państwa na ponad 8 tys. zł strat w podatku akcyzowym.
W drugim przeszukanym aucie funkcjonariusze odkryli 319 paczek papierosów i 1 kg tytoniu do palenia. Właściciel kontrabandy uciekł na widok zbliżającego się patrolu Służby Celno-Skarbowej. Ustaleniem jego danych zajmują się śledczy z Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego w Łodzi.
Łódzcy funkcjonariusze patrolowali również targowisko Bałucki Rynek w Łodzi. Na tym terenie zabezpieczyli 2307 paczek papierosów bez znaków akcyzy i blisko 17 kg tytoniu do palenia, o wartości ponad 46 tys. zł. Ustalenie właścicieli towarów to tylko kwestia czasu.
Dzięki funkcjonariuszom Służby Celno-Skarbowej z łódzkiej KAS do nielegalnego obrotu nie trafi kontrabanda warta prawie 72,5 tys. zł.