«Powrót

Łódzka Krajowa Administracja Skarbowa na obchodach Święta Niepodległości

Łódzka Krajowa Administracja Skarbowa na obchodach Święta Niepodległości

Łódzka Krajowa Administracja Skarbowa na obchodach Święta Niepodległości

Reprezentacja łódzkiej KAS z wieńcem
poczet sztandarowy łódzkiej KAS
stoisko łódzkiej KAS

11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Tego też dnia przypada Święto Służby Cywilnej, które ma za zadanie podkreślić znaczenie roli służby cywilnej i administracji państwowej.

Kiedy w 1918 roku Polska odzyskała niepodległość, rozpoczęcie działalności służby cywilnej było pierwszym znakiem, że nasz kraj jest jednym organizmem z prężnie działającą administracją rządową. Służba Celno-Skarbowa była jedną ze służb, które 104 lata temu brały udział w odbudowie i formowaniu nowych struktur państwa.

W Łodzi dla uczczenia wojewódzkich obchodów odzyskania niepodległości odbywają się uroczystości, które rozpoczęły się mszą świętą, w intencji Ojczyzny w Bazylice Archikatedralnej celebrowaną przez arcybiskupa Grzegorza Rysia metropolitę łódzkiego.

W uroczystych obchodach Narodowego Święta Niepodległości, gdzie wygłosi przemówienie Wojewoda Łódzki Pan Tomasz Bocheński, uczestniczą władze wojewódzkie, miejskie a także przedstawiciele służb mundurowych, w tym łódzkiej Krajowej Administracji Skarbowej. Pracowników i funkcjonariuszy reprezentuje insp. Małgorzata Jarecka Zastępca Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Łodzi, kom. Łukasz Depczyński Zastępca Naczelnika Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego w Łodzi oraz poczet sztandarowy pod dowództwem st. rachm. Piotra Nagockiego.

Po mszy świętej uroczystości przeniosą się przed Grób Nieznanego Żołnierza, tam nastąpi uroczysta zmiana warty, Niepodległościowy Apel Pamięci, odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego i salwa honorowa, po której delegacje złożą wieńce. Na zakończenie uroczystości przejdzie defilada kompanii honorowych.
Jednocześnie, jak co roku Narodowe Święto Niepodległości organizowane jest w łódzkiej Manufakturze podczas XI Pikniku Niepodległościowego. W programie przewidzianych jest wiele atrakcji dla jego uczestników. Łodzianie przybywają na to wydarzenie całymi rodzinami, by wspólnie świętować ten radosny dzień dla wszystkich Polaków. W samo południe uczestnicy odśpiewają hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego", a o godz. 13:00 powitają razem z Prezydent Łodzi Panią Hanną Zdanowską marszałka Józefa Piłsudskiego, który punktualnie wjedzie limuzyną na teren pikniku.

Na miejscu obecnych jest wiele stoisk edukacyjnych różnych organizacji a także służb mundurowych. W jednym ze stoisk edukacyjno-promocyjnych czekają na Państwa przedstawiciele łódzkiej KAS.

Zapraszamy do naszego stanowiska, gdzie opowiemy o chronionych gatunkach fauny i flory konwencją CITES a także zapoznamy z pracą i służbą w Krajowej Administracji Skarbowej.