«Powrót

Nielegalna produkcja papierosów rozbita przez KAS i CBŚP

Nielegalna produkcja papierosów rozbita przez KAS i CBŚP

Nielegalna produkcja papierosów rozbita przez KAS i CBŚP

Zdjęcie przedstawiające umundurowanego funkcjonariusza służby celno-skarbowej, stojącego tyłem w nielegalnej fabryce papierosów. Obok funkcjonariusza stoi maszyna  do produkcji papierosów, w tle widać dużo paczek i kartonowych pudeł
Na zdjęciu widać Zdjęcie przedstawiające umundurowanego funkcjonariusza służby celno-skarbowej oraz umundurowanego funkcjonariusza CBŚP trzymających zakutego w kajdanki pochylonego mężczyznę. Wszystkie osoby są odwrócone tyłem. W tle widać maszynę do pakowania w folię oraz dużo kartonowych pudeł
Zdjęcie maszyny służącej do opakowywania w folię kartonów z papierosów
Samochód z bagażnikiem bo brzegi załadowanym kartonami pełnymi podrobionych papierosów
  • Łódzka Krajowa Administracja Skarbową (KAS) i Zarząd w Łodzi Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP) zlikwidowały nielegalną fabrykę papierosów w pow. wieluńskim (woj.  łódzkie).  
  • Funkcjonariusze przejęli ponad 414 tys. szt. gotowych papierosów oraz urządzenia i komponenty do ich produkcji i pakowania.  
  • Zarzuty popełnienia przestępstw karnych skarbowych usłyszało dwóch mężczyzn.

Na wytypowanej posesji przeszukano pomieszczenia gospodarcze, gdzie znaleziono kompletną linię technologiczną do produkcji i pakowania papierosów. Zabezpieczono również gotowe papierosy i opakowania, w tym z podrobionymi znakami towarowymi światowych firm tytoniowych.
Zatrzymano dwóch mężczyzn, którym grozi wysoka grzywna. W samochodach i pomieszczeniach używanych przez sprawców znaleziono kolejne nielegalne wyroby akcyzowe, dowody przestępstwa i pieniądze.
W trakcie akcji funkcjonariusze zarekwirowali ponad 414 tys. szt. papierosów bez znaków akcyzy o wartości rynkowej ponad 330 tys. zł.
 
Straty, jakie mógłby ponieść budżet państwa, gdyby zabezpieczone papierosy trafiły na targowiska, szacuje się na ponad 417 tys. zł.


Postępowanie prowadzi Łódzki Urząd Celno-Skarbowy w Łodzi.