«Powrót

Przesyłki kurierskie z nielegalnymi wyrobami tytoniowymi bez akcyzy

Przesyłki kurierskie z nielegalnymi wyrobami tytoniowymi bez akcyzy

Przesyłki kurierskie z nielegalnymi wyrobami tytoniowymi bez akcyzy

Pies furia
furia z przewodnikiem
  • Funkcjonariusze z łódzkiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) przejęli kontrabandę o szacowanej wartości rynkowej niemal 163 tys zł.
  • Furia, pies służbowy wytypował 83 przesyłki kurierskie, które nie trafią pod wskazany adres

Przesyłki kurierskie nadane przez jedną kobietę

Funkcjonariusze Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego w Łodzi (ŁUC-S) podczas kontroli w Centralnej Sortowni InPost wykryli w przesyłkach kurierskich nielegalny tytoń do palenia. Pies służbowy Furia pomógł wytypować 83 przesyłki o łącznej wadze ponad 214 kg. Furia to owczarek staroniemiecki z hodowli, z której pochodzą inne psy pracujące w różnych służbach mundurowych. Podczas przeprowadzanej kontroli wskazał na przesyłki zawierające kontrabandę, które nadane były przez jedną kobietę.
 
Walka KAS z wprowadzaniem na rynek nielegalnych substancji i wyrobów tytoniowych
Działania funkcjonariuszy KAS miały na celu znalezienie środków odurzających i psychotropowych, nowych substancji psychoaktywnych bądź wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy, wprowadzanych do obrotu za pośrednictwem przesyłek kurierskich.
Rynkową wartość zabezpieczonego towaru KAS szacuje na niemal 163 tys zł. Osobom zaangażowanym w to przestępstwo grozi  kara  grzywny. W tej sprawie prowadzone jest dalsze postępowanie przez funkcjonariuszy ŁUC-S.