«Powrót

Dostepność architektoniczna

Dostepność architektoniczna

Dostepność architektoniczna

Informacja dla osób niepełnosprawnych ruchowo

Adres: Urząd Skarbowy w Pabianicach, ul. Zamkowa 26, 95-200 Pabianice

Siedziba Urzędu składa się z 3 budynków oznaczonych literami A, B i C oraz Sali Centrum Obsługi. Budynek B i parter budynku C a także Sala są przystosowane do obsługi osób, które mają trudności w poruszaniu się.

Do wnętrza budynku A oraz na piętra budynku C wiodą schody, brak jest wind i podjazdów umożliwiających wejście osobom niepełnosprawnym poruszającym się na wózkach.

Budynek usytuowany jest w ścisłym centrum Pabianic, na południowej stronie ulicy Zamkowej. Do Urzędu można dojechać samodzielnie lub środkami komunikacji publicznej. Najbliżej znajduje się przystanek linii tramwajowej nr 41, w odległości 50 metrów na wschód od Urzędu.

Wejście na teren siedziby Urzędu wiedzie przez bramę dla pojazdów przegrodzoną szlabanem oraz furtkę na prawo od bramy, otwartą w godzinach pracy.

Dziedziniec otoczony jest budynkami. Pierwszy na prawo jest budynek A, do którego wchodzi się poprzez salę obsługi. Po lewej jest parterowy budynek B. Dalej dziedziniec wiedzie w prawo, pomiędzy budynkiem C po lewej i budynkiem A po prawej. Budynek C w kształcie litery „L" zamyka dziedziniec na wprost, w prawo wiedzie przejście na Salę Centrum Obsługi.

Teren dziedzińca nie jest wyposażony w ścieżki naprowadzające dla osób niewidomych/słabowidzących.

Na ulicy Zamkowej wzdłuż Urzędu znajdują się miejsca parkingowe, w tym dla osób niepełnosprawnych na lewo od bramy wjazdowej.

Wejście do budynku A wiedzie stromymi schodami prosto z Sali Centrum Obsługi.

Na terenie budynku nie ma toalety dla osób niepełnosprawnych.

Wejście do budynku B posiada podjazd dla osób z niepełnosprawnością.

Na terenie budynku brak jest toalety dla osób niepełnosprawnych.

Wejście zachodnie do budynku C posiada podjazd dla osób z niepełnosprawnością.

Wejście południowe jest wyłącznie po schodach. Na parterze budynku w części południowej znajduje się toaleta dla osób niepełnosprawnych. Drzwi wejściowe do gmachu korytarza są przystosowane do przejazdu wózka inwalidzkiego.

Wejście na Salę Centrum Obsługi również zapewnia wjazd wózkiem po łagodnie wyprofilowanym chodniku z kostki brukowej.

Na terenie Sali pracownicy Urzędu zapewniają pełną obsługę informacyjną klientów. Utworzone jest stanowisko komputerowe dla klientów oraz stanowisko z telefonem do Krajowej Informacji Skarbowej.

Dla osób mających kłopot z przemieszczaniem się istnieje możliwość załatwienia spraw merytorycznych przy stoliku, z pracownikiem Urzędu wezwanym telefonicznie przez obsługę Sali.

Istnieje możliwość zapewnienia asysty przez pracowników Urzędu przy wejściu do budynku po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym – tel. +48 (42) 27-04-101.

W budynkach nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a i oznaczeń w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.

Korytarze w budynku C mają szerokość min. 150 cm, co umożliwia bezproblemowe wymijanie się osób poruszających się na wózkach. Korytarze budynków A i B mają odcinki węższe niż 150 cm z uwagi na zabytkowy charakter obiektu.

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

bip

Informacje o publikacji dokumentu

 
Data utworzenia: 30.07.2020 Data publikacji: 30.07.2020 15:10 Data ostatniej modyfikacji: 30.07.2020 15:10
Autor: Izabela Milczarska Osoba publikująca: Agnieszka Majchrzak Osoba modyfikująca: Agnieszka Majchrzak
Rejestr zmian