«Powrót

Dostępność architektoniczna

Dostępność architektoniczna

Dostępność architektoniczna

Informacja dla osób niepełnosprawnych ruchowo

Adres: Urząd Skarbowy w Piotrkowie Trybunalskim, ul. Wronia 65, 97-300 Piotrków Trybunalski

Budynek usytuowany jest przy ulicy Wroniej. Do Urzędu Skarbowego można dojechać samodzielnie lub środkami komunikacji publicznej - możliwy jest dojazd autobusem linii nr 5 (w godzinach pracy Urzędu dostępnych jest 9 kursów linii autobusowej).

Najłatwiej dotrzeć do wejścia głównego budynku Urzędu od ulicy Wroniej, do którego prowadzi chodnik. Nie jest on wyposażony w ścieżki naprowadzające dla niewidomych/słabowidzących.

Przed budynkiem znajdują się dwa wyznaczone miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.

Do budynku prowadzi jedno wejście z możliwością wjazdu dla wózków inwalidzkich. Drzwi wejściowe do budynku nie są otwierane automatycznie.

W budynku, w którym znajduje się Urząd Skarbowy w Piotrkowie Trybunalskim nie ma recepcji. Przy wejściu głównym do budynku znajduje się stanowisko ochrony, w którym udzielane są podstawowe informacje o rozmieszczeniu poszczególnych komórek urzędu. Na terenie budynku znajdują się również oznaczenia poszczególnych części gmachu i informacje, które ułatwiają poruszanie się po nim umożliwiając odnalezienie poszukiwanego pomieszczenia.

W budynku znajdują się windy, niestety nie otwierają się automatycznie, osoba niepełnosprawna ruchowo otrzyma pomoc od pracownika ochrony lub pracownika Urzędu w celu przemieszczenia się na piętro.

Sala Obsługi Podatnika znajduje się na I piętrze budynku na wprost wejścia głównego. W okienku można uzyskać niezbędne informacje o dostępnych usługach wsparcia.

Pokój obsługi podatników niepełnosprawnych znajduje się na IV piętrze (pokój nr 425).

Korytarze w budynku mają szerokość min. 150 cm, co umożliwia wymijanie się osób poruszających się na wózkach.

Urząd posiada toaletę przystosowaną do osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach, która znajduje się na IV piętrze naprzeciwko pokoju nr 425.

W budynku Urzędu Skarbowego w Piotrkowie Trybunalskim nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące.

W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a i oznaczeń w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.

W urzędzie nie ma pętli indukcyjnej.

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

W Urzędzie Skarbowym w Piotrkowie Trybunalskim można skorzystać z tłumacza języka migowego. Osoby, które chcą skorzystać z pośrednictwa tłumacza zobowiązane są do zgłoszenia tego faktu na co najmniej 3 dni robocze przed planowaną wizytą w Urzędzie Skarbowym (z wyłączeniem sytuacji nagłych).
Zgłoszenie można przesłać za pośrednictwem poczty elektronicznej, faksu lub złożyć w Urzędzie Skarbowym. Usługa jest bezpłatna dla osób niesłyszących.

bip

Informacje o publikacji dokumentu

 
Data utworzenia: 30.07.2020 Data publikacji: 30.07.2020 15:22 Data ostatniej modyfikacji: 30.07.2020 15:22
Autor: Izabela Milczarska Osoba publikująca: Agnieszka Majchrzak Osoba modyfikująca: Agnieszka Majchrzak
Rejestr zmian