«Powrót

Finał 16. edycji konkursu na Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy

Finał 16. edycji konkursu na Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy

Finał 16. edycji konkursu na Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy

Szaf KAS z Prezesem BCC
Naczelnik Pierwszego Urzędu Skarbowego Łódź-Bałuty, Szef KAS i Prezes BCC
Naczelnik Urzędu Skarbowego w Głownie, Szef KAS i Prezes BCC
Zastępca Naczelnika Urzędu Skarbowego w Skierniewicach, Szef KAS i Prezes BCC
Naczelnik Urzędu Skarbowego w Wieluniu, Szef KAS i Prezes BCC
  • Przedsiębiorcy już po raz 16. wybrali najbardziej profesjonalne i przyjazne urzędy skarbowe.
  • Oceniali jakość obsługi podatnika przez urząd, łatwość komunikacji i kompetencje pracowników.
  • W tegorocznej edycji wyróżniono 72 urzędy skarbowe.

W województwie łódzkim wyróżniono:

Pierwszy Urząd Skarbowy Łódź-Bałuty,

Urząd Skarbowy w Głownie,

Urząd Skarbowy w Skierniewicach,

Urząd Skarbowy w Wieluniu.

Gala finałowa konkursu „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy" organizowanego przez Business Centre Club we współpracy z Ministerstwem Finansów odbyła się 29 czerwca 2018 r. w siedzibie BCC w Warszawie.

Celem konkursu, tak jak w poprzednich edycjach, było promowanie wysokich standardów obsługi klienta oraz tworzenie między administracją skarbową a przedsiębiorcą  relacji charakteryzujących się wzajemną życzliwością i profesjonalizmem.

Przedstawiciele biznesu wyróżnili 72 urzędy, które mogą posługiwać się tytułem „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy" przez rok, do czasu rozstrzygnięcia kolejnej edycji konkursu.

Wśród nagrodzonych znalazły się dwa urzędy, które po raz 16. otrzymały wyróżnienia - Urząd Skarbowy w Łukowie oraz Pierwszy Urząd Skarbowy w Białymstoku. Najwięcej urzędów skarbowych nagrodzono w województwie mazowieckim.

Przyjazna administracja kluczowym partnerem dla biznesu

Wiceminister finansów Szef Krajowej Administracji Skarbowej Marian Banaś, gratulując naczelnikom nagrodzonych urzędów, podkreślił znaczenie dobrych relacji pomiędzy administracją skarbową i przedsiębiorcami.

„Relacje między administracją skarbową, a biznesem powinny być profesjonalne, oparte na zaufaniu i dobrej komunikacji. Jako Szef Krajowej Administracji Skarbowej i były przedsiębiorca chciałbym podkreślić, że założeniem programowym Krajowej Administracji Skarbowej jest ochrona uczciwego biznesu i zapewnienie uczciwej konkurencji w relacjach gospodarczych. Wspieramy legalnie działających przedsiębiorców i mamy pewność, że w ten sposób zabezpieczmy budżet państwa bo uczciwe firmy nie uchylają się od płacenia podatków i innych danin publicznych." powiedział minister Marian Banaś.

Szef KAS zaznaczył też, że powstanie Krajowej Administracji Skarbowej zmieniło zasady działania urzędów skarbowych na bardziej przyjazne dla podatników.

„Obecna filozofia działania organów skarbowych opiera się na analityce będącej podstawą do wszczynania kontroli. Dzięki temu ogólna liczba kontroli u podatników w 2017 r w stosunku do 2016 r. zmniejszyła się o blisko 50%. Rozwinęliśmy kanały komunikacji elektronicznej, dbamy o prosty i zrozumiały język w kontaktach z przedsiębiorcami" – dodał.

Prezes Business Centre Club Marek Goliszewski przekazując gratulacje wyróżnionym powiedział, że Konkurs Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy ma duże znaczenie, ponieważ to przedsiębiorcy oceniają poszczególne urzędy skarbowe, jak im się na co dzień z urzędami współpracuje.

„Wspólna inicjatywa Business Centre Club i Ministerstwa Finansów poprawia relacje między przedsiębiorcami a urzędnikami skarbowymi, od których jakość tej współpracy na co dzień zależy" – dodał prezes BCC.

Rejestr zmian