«Powrót

Finał 17. edycji konkursu „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy”

Finał 17. edycji konkursu „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy”

Finał 17. edycji konkursu „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy”

Szef KAS Piotr Walczak przemawia na Finale 17 edycji konkursu Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy
Nadinspektor Piotr Walczak Sekretarz Stanu, Szef Krajowej Administracji Skarbowej
Goście na Gali Finału 17 edycji konkursu Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy
  • Przedsiębiorcy już po raz 17. wybrali najbardziej przyjazne urzędy skarbowe.
  • Oceniali jakość obsługi podatnika przez urząd, łatwość komunikacji i kompetencje pracowników.
  • W tegorocznej edycji wyróżniono 65 urzędów skarbowych.

Gala finałowa konkursu „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy" organizowanego przez Business Centre Club we współpracy z Ministerstwem Finansów odbyła się 25 czerwca 2019 r. w siedzibie BCC w Warszawie.

Celem konkursu, tak jak w poprzednich edycjach, było promowanie wysokich standardów obsługi klienta oraz tworzenie między administracją skarbową a przedsiębiorcą relacji charakteryzujących się wzajemną życzliwością i profesjonalizmem.

Przedstawiciele biznesu wyróżnili 65 urzędów, które mogą posługiwać się tytułem „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy" przez rok, do czasu rozstrzygnięcia kolejnej edycji konkursu.

Wśród nagrodzonych znalazły się dwa urzędy, które po raz 17. otrzymały wyróżnienia - Urząd Skarbowy w Łukowie i Pierwszy Urząd Skarbowy w Białymstoku oraz osiem urzędów, które zostały laureatami po raz pierwszy. Najwięcej urzędów skarbowych wyróżniono w województwie mazowieckim.

Przedsiębiorcy kluczowym partnerem dla Krajowej Administracji Skarbowej

Wiceminister finansów, Szef Krajowej Administracji Skarbowej nadinsp. Piotr Walczak, gratulując naczelnikom nagrodzonych urzędów, podkreślił znaczenie dobrych relacji pomiędzy administracją skarbową i przedsiębiorcami a także rangę konkursu.

„Korelacja administracji skarbowej i biznesu musi się opierać na wzajemnym zaufaniu, na wypracowaniu metod współpracy, które będą korzystne dla obu stron. Nagroda „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy" jest niezwykle ważna, ponieważ jest transparentna. Jest nadawana przez przedsiębiorców - naszych szczególnych partnerów, którzy pomagają nam w usprawnianiu administracji skarbowej" powiedział minister Piotr Walczak.

Szef KAS zaznaczył też, że celem KAS jest wspólny sukces – administracji skarbowej i wszystkich legalnie działających przedsiębiorców.

„Aby go osiągnąć, będziemy dążyć do ciągłej poprawy jakości obsługi podatników i kontynuować budowę partnerskich relacji z biznesem. Relacji opartych na zaufaniu i wsparciu w wykonywaniu obowiązków podatkowych. Deklarujemy otwartość i pomoc dla uczciwych firm oraz nieustanne dążenie do podnoszenia poziomu ochrony zasad konkurencji i wolności gospodarczej" – dodał.

Gratulacje wyróżnionym urzędom przekazał Prezes Business Centre Club Marek Goliszewski.

„Konkurs, który organizujemy od 17 lat zyskał już wymiar europejski, międzynarodowy" – dodał Prezes BCC i odczytał list przewodniczącego Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego Luca Jahiera do laureatów (plik PDF, 368 kB).

W imieniu nagrodzonych urzędów organizatorom konkursu podziękowała naczelnik Urzędu Skarbowego w Legnicy Joanna Berlicka.

„Wypełniane przez przedsiębiorców w ramach konkursu ankiety służą przede wszystkim ocenie naszych działań i wskazaniu tych urzędów, które najlepiej realizują ideę urzędu przyjaznego. Dla nas, kierujących urzędami skarbowymi, zawarte w ankietach uwagi są cennym źródłem wiedzy o oczekiwaniach przedsiębiorców. Znalezienie się w gronie laureatów tego konkursu jest dla każdego urzędu ogromną motywację do doskonalenia codziennej pracy". – powiedziała naczelnik wyróżnionego urzędu.

Lista laureatów 17 edycji konkursu Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy (plik PDF, 368 kB).

Komunikat na stronie Business Centre Club: Już po raz 17. rozstrzygnięto konkurs Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy organizowany przez BCC przy współudziale Ministerstwa Finansów.

pdf List przewodniczącego europejskiego komitetu ekonomiczno-społecznego Luca Jahiera do laureatów 17. edycji konkursu „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy" 0.04MB

pdf Lista laureatów 17. edycji konkursu Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy 0.36MB

W województwie łódzkim wyróżnione zostały:

  • Pierwszy Urząd Skarbowy Łódź-Górna
  • Urząd Skarbowy w Głownie
  • Urząd Skarbowy w Skierniewicach