«Powrót

Dzień KAS w Łodzi

Dzień KAS w Łodzi

Dzień KAS w Łodzi

  • 13 września br. obchodziliśmy Dzień Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) w Łodzi.
  • W uroczystym apelu na placu katedralnym wzięli udział m.in.: szef KAS insp. Bartosz Zbaraszczuk.
  • Podczas apelu wręczono odznaczenia resortowe oraz awanse w Służbie Celno-Skarbowej i Służbie Cywilnej i odznaki „Zasłużony dla KAS".

Łódzka KAS to dzisiaj blisko 4 tys. pracowników i funkcjonariuszy wykonujących swoje zadania w Izbie Administracji Skarbowej w Łodzi, Łódzkim Urzędzie Celno-Skarbowym w Łodzi wraz z jego delegaturami oraz w 29 urzędach skarbowym.

Z okazji święta pracowników i funkcjonariuszy KAS uroczyste obchody Dnia KAS w województwie łódzkim rozpoczęły się mszą św. w Bazylice Archikatedralnej św. Stanisława Kostki w Łodzi.

W uroczystym apelu na placu Katedralnym wzięli udział m.in.: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów, szef KAS, insp. Bartosz Zbaraszczuk, przedstawiciele władz województwa i samorządowych, szefowie służb mundurowych i instytucji z województwa łódzkiego, duchowni, a także funkcjonariusze i pracownicy łódzkiej KAS.

W obchodach uczestniczyła Kompania Honorowa szefa KAS, a oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra Reprezentacyjna Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Łodzi.

Podczas apelu wręczono odznaczenia resortowe oraz awanse w Służbie Celno-Skarbowej i Służbie Cywilnej. Awanse na wyższe stopnie służbowe zostały przyznane także w korpusach: oficerów starszych, oficerów młodszych, aspirantów i podoficerów. Wręczono również odznaki „Zasłużony dla KAS". pracownikom i funkcjonariuszom Izby Administracji Skarbowej w Łodzi. Ponadto brązową odznakę otrzymał Komendant Straży Miejskiej w Łodzi.

Centralne uroczystości Dnia KAS już za tydzień.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z uroczystości Dnia KAS w Łodzi. (link otwiera nowe okno).