«Powrót

Pracownicy i funkcjonariusze łódzkiej KAS kolejny raz podarowali komuś w święta Bożego Narodzenia odrobinę radości

Pracownicy i funkcjonariusze łódzkiej KAS kolejny raz podarowali komuś w święta Bożego Narodzenia odrobinę radości

Pracownicy i funkcjonariusze łódzkiej KAS kolejny raz podarowali komuś w święta Bożego Narodzenia odrobinę radości

Choinka z prezentami
Choinka, a pod nią prezenty.

Boże Narodzenie to tradycyjnie czas miłości, spokoju, rodzinnego ciepła i prezentów. Jednak nie wszyscy w pełni mogą się tym cieszyć.

Pracownicy i funkcjonariusze łódzkiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) wiedzą, że obok nas żyją rodziny, którym potrzebna jest pomoc. Dlatego bardzo licznie zaangażowaliśmy się w wiele przedświątecznych akcji charytatywnych, takich jak np. : „Szlachetna Paczka", „I Ty możesz zostać świętym Mikołajem" oraz „Tytka charytatywna" i w kampanię „Pomocna dłoń dla seniora i osób niepełnosprawnych - Boże Narodzenie".

Świąteczne podarunki przekazaliśmy m.in. do domów dziecka w Łodzi, Piotrkowie Trybunalskim, Rawie Mazowieckiej, do schronisk dla bezdomnych i domów pomocy społecznej w Łodzi i w województwie, do Ośrodka Interwencyjno-Socjalizacyjnego w Bełchatowie i do Placówki Oświatowo Wychowawczej w Łasku. Wspomogliśmy również Polski Czerwony Krzyż (PCK) i konkretne osoby z naszego regionu, walczące z ciężkimi chorobami.

W ramach „Szlachetnej Paczki" wsparliśmy m.in. starszą kobietę, której podarowaliśmy 1,5 tony węgla na zimę i niepełnosprawnego mężczyznę, wychowującego syna. Kobiecie opiekującej się samotnie córką i chorą matką przekazaliśmy żywność, kosmetyki i wymarzony sprzęt kuchenny. Rodzinie z małym dzieckiem nie tylko zapewniliśmy dostatnie święta, ale i spełniliśmy marzenia o posiadaniu tabletu i miksera, a młodej mamie opłaciliśmy kurs fotograficzny. Wsparliśmy również samotną matkę rocznego synka, znajdującą się trudnej sytuacji.

W tym magicznym czasie nie zapomnieliśmy również o podopiecznych schronisk  i towarzystw opieki nad zwierzętami, którym przekazaliśmy karmę, zabawki i tekstylia.

Pracownicy i funkcjonariusze łódzkiej KAS pomagają i dzielą się z tymi, którzy potrzebują wsparcia nie tylko w okresie świątecznym. Pamiętamy o nich przez cały rok, samodzielnie organizując akcje charytatywne oraz wspomagając szereg fundacji i stowarzyszeń.