«Powrót

Finał 21. edycji konkursu „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy”

Finał 21. edycji konkursu „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy”

Finał 21. edycji konkursu „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy”

Gotowe do wręczenia dyplomy przygotowane dla laureatów konkursu
Duża sala, na krzesłach siedzą uczestnicy gali przed nimi na scenie stoi przemawiający do mikrofony Szef KAS Marcin Łoboda
Od lewej Szef KAS - Marcin Łoboda, Naczelnik Urzędu Skarbowego w Kutnie - Anna Szumińska, prezes Business Centre Club Jacek Goliszewski.
Od lewej Szef KAS - Marcin Łoboda, Naczelnik Urzędu Skarbowego w Poddębicach - Jacek Michaluk, prezes Business Centre Club Jacek Goliszewski.
Zdjęcie grupowe wszystkich uczestników gali
  • Już po raz 21. przedsiębiorcy wybrali najbardziej przyjazne urzędy skarbowe w Polsce.
  • Ankietowani oceniali jakość obsługi podatnika przez urząd, łatwość komunikacji i kompetencje pracowników.
  • W tym roku przedstawiciele biznesu wyróżnili 43 urzędy skarbowe.

14 maja 2024 r. w siedzibie Ministerstwa Finansów odbyła się gala finałowa konkursu „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy" organizowanego przez Business Centre Club we współpracy z Ministerstwem Finansów. W wydarzeniu wziął udział Marcin Łoboda Szef KAS i Małgorzata Krok zastępca Szefa KAS.

O konkursie

Celem konkursu jest promowanie wysokich standardów obsługi klienta, a także tworzenie między administracją skarbową, a przedsiębiorcami relacji opartych na wzajemnej życzliwości i profesjonalizmie.
Przedsiębiorcy wyróżnili 43 urzędy skarbowe z całej Polski, które mogą posługiwać się tytułem „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy" przez rok, do czasu rozstrzygnięcia kolejnej edycji konkursu. Tegoroczną ankietę w formie elektronicznej wypełniło niespełna 10 600 przedsiębiorców.

Partnerskie relacje Krajowej Administracji Skarbowej z biznesem

Podczas gali finałowej szef KAS Marcin Łoboda podkreślił rozwój i postępującą cyfryzację Krajowej Administracji Skarbowej, również w obsłudze przedsiębiorców:
W Krajowej Administracji Skarbowej stawiamy na systematyczny rozwój digitalizacji i cyfryzacji. Konsekwentnie wprowadzamy nowe rozwiązania, które pozwalają na zdalną obsługę naszych klientów, w tym przedsiębiorców. Większość spraw podatkowych można obecnie załatwić samodzielnie np. z domu, w dogodnym dla siebie momencie, bez konieczności wizyty w urzędzie skarbowym. Podatnicy chętnie korzystają z funkcjonalności serwisu e-Urząd Skarbowy. Z myślą o przedsiębiorcach w tym roku po raz pierwszy udostępniliśmy w usłudze Twój e-PIT wstępnie wypełnione zeznania w podatku dochodowym (PIT-36, PIT-36L, PIT-28). Cały czas wsłuchujemy się w głos naszych klientów – monitorujemy, jak oceniają świadczone przez nas usługi i jakie są ich potrzeby – podkreślał Marcin Łoboda Sekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów, Szef Krajowej Administracji Skarbowej.
Gratulacje wyróżnionym urzędom przekazał także prezes Business Centre Club Jacek Goliszewski.
 

Z radością informujemy, że w województwie łódzkim w tegorocznej edycji konkursu tytuł "Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy" zdobyły:

  • Urząd Skarbowy w Kutnie
  • Urząd Skarbowy w Poddębicach.

Serdecznie gratulujemy!

Pliki do pobrania