«Powrót

Dostępność architektoniczna

Dostępność architektoniczna

Dostępność architektoniczna

Informacja dla osób niepełnosprawnych ruchowo

Adres: Pierwszy Urząd Skarbowy Łódź-Bałuty, ul. Zachodnia 47,
91-066 Łódź.

Gmach urzędu jest częściowo przystosowany do obsługi osób, które mają trudności w poruszaniu się.

Budynek usytuowany jest w dzielnicy Bałuty, w centrum Łodzi, otoczony ulicami: Zachodnią, Ogrodową, Drewnowską oraz pasażem centrum handlowego Manufaktura.

Do urzędu można dojechać samodzielnie lub środkami komunikacji publicznej. Łatwy dojazd możliwy jest tramwajem linii 2, 3, 6, 11, 19 przystanek Zachodnia/Manufaktura lub autobusem linii Z6, 59, 73, 87a, 87B, 96 - przystanek: Zachodnia/Manufaktura.

Najłatwiejsze wejście do budynku urzędu jest poprzez parking, który usytuowany jest od strony ul. Drewnowskiej. Budynek urzędu jest połączony z budynkiem Urzędu Miasta Łodzi, oba kompleksy usytuowane są prostopadle do ul. Zachodniej. Oba kompleksy mają wejścia od strony parkingu. Nie ma wyznaczonych chodników prowadzących do budynku. Brak jest ścieżek naprowadzających dla niewidomych/słabowidzących.

Od strony ul. Drewnowskiej funkcjonują trzy parkingi. Na parkingu usytuowanym bezpośrednio pod budynkiem po lewej stronie wydzielone są i oznaczone 2 miejsca postojowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych (wjazd na parking i skorzystanie z możliwości parkowania na tych miejscach wymaga odpowiedniego oznaczenia samochodu – monitoring przy szlabanie). Poza wydzieloną strefą parkingową możliwe jest również bezpłatne korzystanie z parkingu ogólnodostępnego oraz odpłatne z parkingu strzeżonego. Wszystkie parkingi są usytuowane pomiędzy budynkiem urzędu a ulica Drewnowską -  wzdłuż ulicy Zachodniej.

Przed schodami do wejścia głównego po lewej stronie znajduje się podjazd dla osób z niepełnosprawnością ruchową wyposażony w poręcz.

Drzwi wejściowe do gmachu są przystosowane do przejazdu wózka inwalidzkiego. Wjazd na parter jest po bardzo pochyłym podjeździe.

Istnieje możliwość zapewnienia asysty przez pracowników urzędu przy wejściu do budynku po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym – tel. +48 (42) 25 35 700.

Na teren urzędu można dostać się również przez budynek Urzędu Miasta Łodzi (w godzinach jego urzędowania). Przejście pomiędzy budynkami jest możliwe na dwóch kondygnacjach.

Wejście na teren urzędu przez parter Urzędu Miasta Łodzi nie wymaga wykorzystania przez osoby poruszające się na wózku inwalidzkim pochyłego podjazdu wewnątrz budynku.

Po wejściu do budynku po lewej stronie od wejścia głównego znajduje się portiernia ochrony. Można w niej uzyskać niezbędne informacje jak poruszać się po budynku i o dostępnych usługach wsparcia. W urzędzie obowiązuje zasada, że pracownicy osobiście odbierają z portierni umówionych gości i klientów urzędu. Jednocześnie informujemy, że w strefie ogólnodostępnej znajduje się pokój przystosowany do obsługi osób, które mają trudności w poruszaniu się - wejście przez Urząd Miasta Łodzi. Sala Obsługi Podatnika znajduje się na parterze urzędu.

Nad wejściem do budynku znajduje się znacznik systemu TOTUPOINT.

Schody (rozpoczęcie) oznakowane są taśmą ostrzegawczą.

W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a i oznaczeń w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.

Korytarze w budynku mają szerokość min. 220 cm, co umożliwia bezproblemowe wymijanie się osób poruszających się na wózkach.

Toaleta na parterze przystosowana jest  do osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach.

Na terenie budynku znajdują się oznaczenia poszczególnych części gmachu i informacje, które ułatwią poruszanie się po nim i umożliwią odnalezienie poszukiwanego pomieszczenia.

W budynku nie ma sal konferencyjnych do organizacji wydarzeń przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

bip

Informacje o publikacji dokumentu

 
Data utworzenia: 29.07.2020 Data publikacji: 29.07.2020 10:36 Data ostatniej modyfikacji: 02.04.2024 08:02
Autor: Izabela Milczarska Osoba publikująca: Agnieszka Majchrzak Osoba modyfikująca: Agnieszka Majchrzak
Rejestr zmian