«Powrót

Dostępność architektoniczna

Dostępność architektoniczna

Dostępność architektoniczna

Informacja dla osób niepełnosprawnych ruchowo

Adres: Urząd Skarbowy w Kutnie, ul. Troczewskiego 12, 99-300 Kutno

Gmach Urzędu jest przystosowany do obsługi osób, które mają trudności w poruszaniu się.

Budynek usytuowany jest w obrębie Śródmieścia, w ścisłym centrum Kutna, otoczony ulicami: Al. ZHP, Warszawskie Przedmieście.

Do Urzędu można dojechać samodzielnie lub środkami komunikacji publicznej.

Łatwy dojazd możliwy jest autobusem – przystanek: Troczewskiego / US 01 lub Troczewskiego / US 02.

Najłatwiej dotrzeć do wejścia głównego budynku Urzędu – poprzez dziedziniec, na którym mamy różnice wysokościowe, gdyż wydzielono  parking oraz chodnik.

Na parking i chodnik możliwy jest wjazd oraz wejście od strony ul. Warszawskie Przedmieście. Po prawej stronie wjazdu na parking znajdują się chodnik oraz podjazd dla osób niepełnosprawnych prowadzące do wejścia głównego budynku. Są one usytuowane prostopadle do ul. Warszawskie Przedmieście. Nie są wyposażone w ścieżki naprowadzające dla niewidomych/słabowidzących.

Na terenie dziedzińca od strony ul. Troczewskiego funkcjonuje parking, na którym po lewej stronie wydzielone i oznaczone są 2 miejsca postojowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych (wjazd na parking i skorzystanie z możliwości parkowania na tych miejscach nie wymaga uprzedniego uzgodnienia).

Po prawej stronie do wejścia głównego od ul. Troczewskiego znajduje się podjazd dla osób z niepełnosprawnością ruchową wyposażony w poręcz.

Drzwi wejściowe do gmachu są przystosowane do przejazdu wózka inwalidzkiego.

Istnieje możliwość zapewnienia asysty przez pracowników Urzędu przy wejściu do budynku po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym – tel. +48 (24) 355-61-04.

Po wejściu do budynku po lewej stronie od wejścia głównego znajduje się stanowisko pracownika ochrony. Można tam uzyskać niezbędne informacje jak poruszać się po budynku i o dostępnych usługach wsparcia.

W Urzędzie obowiązuje zasada, że pracownicy osobiście odbierają ze stanowiska ochrony umówionych gości i klientów urzędu.

Całkowita obsługa osób poruszających się na wózku inwalidzkim odbywa się na parterze budynku, gdyż winda nie posiada odpowiednich parametrów, aby mogły z niej korzystać osoby z niepełnosprawnością ruchową, a także osoby z wadami wzroku.

W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a i oznaczeń w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.

Toaleta na parterze jest  przystosowana do osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach.

W Urzędzie nie ma pętli indukcyjnych.

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

bip

Informacje o publikacji dokumentu

 
Data utworzenia: 30.07.2020 Data publikacji: 30.07.2020 14:23 Data ostatniej modyfikacji: 30.07.2020 14:23
Autor: Izabela Milczarska Osoba publikująca: Agnieszka Majchrzak Osoba modyfikująca: Agnieszka Majchrzak
Rejestr zmian