«Powrót

Program Finansoaktywni – zgłoszenia do programu i do konkursu tylko do 8 maja

Program Finansoaktywni – zgłoszenia do programu i do konkursu tylko do 8 maja

Program Finansoaktywni – zgłoszenia do programu i do konkursu tylko do 8 maja

Grafika rysunkowa z napisem: Na Wasze zgłoszenia czekamy do 8 maja
  • Mamy już ponad 900 zgłoszeń w VIII edycji Programu edukacyjnego Ministerstwa Finansów „Finansoaktywni".
  • Tylko do 8 maja można jeszcze dołączyć do programu, zamówić bezpłatny zestaw materiałów edukacyjnych, przeprowadzić lekcje o budżecie, przygotować pracę konkursową i wygrać atrakcyjne nagrody.
  • Dziesięć zwycięskich zespołów weźmie udział w uroczystym finale, który odbędzie się w Warszawie w Ministerstwie Finansów.

Tegoroczna edycja programu „Finansoaktywni" odbywa się pod hasłem „Budżet. Plan do działania!". Tematyka obejmuje zagadnienia związane z budżetem i korzyściami planowania wydatków. Uczniowie klas 5-8 szkoły podstawowej już od listopada na lekcjach uczą się o budżecie i oszczędnościach, poznają strukturę budżetu domowego oraz znaczenie i efekty jego planowania. Zgłębiają także w praktyce zasady funkcjonowania budżetu obywatelskiego i dowiadują się jak dzięki niemu mogą wspierać swoją lokalną społeczność.

Jeszcze tylko do 8 maja nauczyciele szkół podstawowych mogą zgłaszać się do programu. Wystarczy, że wypełnią formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.finansoaktywni.pl. Następnie na wskazany adres e-mail otrzymają pakiet materiałów edukacyjnych w formie elektronicznej. Po przeprowadzaniu lekcji o budżecie, uczniowie w max. 3-osobowych zespołach mogą wziąć udział w konkursie i przygotować projekt inwestycji realizowanej z budżetu obywatelskiego. Zadaniem młodzieży jest także opracowanie planu promocji swojego projektu w formie plakatu i artykułu do gazetki szkolnej. Autorzy 10 najlepszych prac otrzymają fantastyczne nagrody - dla uczniów przygotowano głośniki bezprzewodowe i smart bandy, a na nauczycieli czekają czytniki e-booków. Wręczenie nagród nastąpi 15 czerwca podczas uroczystego finału w Warszawie w siedzibie Ministerstwa Finansów. Aby zgłosić pracę konkursową wystarczy do 8 maja wypełnić formularz konkursowy, dostępny na stronie programu.

Więcej informacji na www.finansoaktywni.pl. Najnowsze aktualności o programie i konkursie dostępne są także na Facebooku: facebook.com/Finansoaktywni/

Dodatkowych informacji o Programie udzielą:

Marta Szczepańska - Ministerstwo Finansów, e-mail: marta.szczepanska@mf.gov.pl, tel. (48-22) 694-46-61;
Magdalena Sawa - Ministerstwo Finansów, e-mail: magdalena.sawa@mf.gov.pl, tel. (48-22) 694-45-59;
Emilia Potocka - e-mail: kontakt@finansoaktywni.pl, tel. kom.: 664 904 600.