«Powrót

Dostępność architektoniczna

Dostępność architektoniczna

Dostępność architektoniczna

Informacja dla osób niepełnosprawnych ruchowo

Adres: Urząd Skarbowy Łódź-Widzew, ul. Papiernicza 7, 92-312 Łódź

Budynek Urzędu jest przystosowany do obsługi osób, które mają trudności
w poruszaniu się.

Budynek usytuowany jest w części przemysłowej dzielnicy Widzew.

Od strony zachodniej graniczy z budynkiem przedsiębiorstwa Perfect Plus Sp. z o.o., od strony północnej przebiega ul. Papiernicza, od strony wschodniej znajduje się parking zakładów  BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o., od strony południowej biegnie droga dojazdowa do podjazdu gospodarczego do budynku Urzędu, a za drogą mieszczą się budynki i hale przemysłowe zakładów  BSH i przedsiębiorstwa BIMs PLUS.

Do Urzędu można dojechać samodzielnie lub środkami komunikacji publicznej.
Łatwy dojazd możliwy jest autobusem linii 64A – przystanek Urząd Skarbowy Widzew.

Przed budynkiem od strony ul. Papierniczej usytuowany jest parking,

na którym w pobliżu wejścia głównego wydzielone i oznaczone są 2 miejsca postojowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych.

Do budynku Urzędu można dotrzeć przez parking lub chodnikami, dochodzącymi z obydwu stron do schodów na podest, na poziomie którego znajduje się wejście główne.

Chodniki są usytuowane równolegle do ul. Papierniczej. Nie są wyposażone w ścieżki naprowadzające dla niewidomych/słabowidzących.

Przy schodach prowadzących do wejścia głównego (po lewej stronie), znajduje się platforma do przewozu osób z niepełnosprawnością ruchową. Istnieje możliwość pomocy ze strony pracownika ochrony, poprzez przywołanie sygnałem dźwiękowym (oznakowany przycisk przy drzwiach platformy).

W przypadku awarii ww. platformy do budynku można dostać się korzystając z wejścia gospodarczego od strony południowej, gdzie nie napotka się na żadne bariery architektoniczne.

Zarówno drzwi wejściowe główne jak i drzwi wejścia gospodarczego są przystosowane do przejazdu wózka inwalidzkiego.

Po wejściu do budynku wejściem głównym, po lewej stronie usytuowana jest dyżurka pracowników ochrony. Można w niej uzyskać niezbędne informacje jak poruszać się po budynku i o dostępnych usługach wsparcia.

Przechodząc dalej, po lewej stronie znajdziemy windy, a po prawej wejście na klatkę schodową.

W budynku zainstalowane są 2 windy do przewozu osób. Winda z lewej strony jest w pełni dostosowania do przewozu osób z trudnościami w poruszaniu się (drzwi o szerokości 90 cm, przyciski na wysokości umożliwiającej obsługę osobom na wózkach).

Korytarze w budynku mają szerokość min. 200 cm, co umożliwia bezproblemowe wymijanie się osób poruszających się na wózkach.

Na parterze usytuowana jest toaleta przystosowana do osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach (klucz u pracownika ochrony).

Informacja o lokalizacji poszczególnych komórek organizacyjnych zamieszczona jest na dużej tablicy informacyjnej zawieszonej na parterze na wprost wejścia. Przy drzwiach do każdego pokoju zawieszona jest tabliczka z informacją o nazwie komórki organizacyjnej i osobach tam pracujących.

W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a (za wyjątkiem przycisków w windach) i oznaczeń w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

bip

Informacje o publikacji dokumentu

 
Data utworzenia: 29.07.2020 Data publikacji: 29.07.2020 14:48 Data ostatniej modyfikacji: 29.07.2020 14:48
Autor: Izabela Milczarska Osoba publikująca: Agnieszka Majchrzak Osoba modyfikująca: Agnieszka Majchrzak
Rejestr zmian