«Powrót

Wielki Test o Podatkach już po raz piąty

Wielki Test o Podatkach już po raz piąty

Wielki Test o Podatkach już po raz piąty

plakat promujący Wielki Test o Podatkach

W piątek 12 kwietnia o godz. 21.30 w TVP 1 rozpocznie się Wielki Test o Podatkach.

  • Telewidzowie i internauci będą mogli m.in. zdobyć nową wiedzę, a także sprawdzić co już wiedzą o podatkach.
  • To już piąta edycja Wielkiego Testu, który odbywa się co roku pod koniec kwietnia w okresie rozliczania podatku dochodowego.

W najbliższy piątek odczarujemy mit o tym, że podatki to dziedzina zarezerwowana dla znawców tematu i specjalistów. Na pytania dotyczące podatków, w tym nowej usługi Twój e-PIT odpowiedzą znani aktorzy, sportowcy i dziennikarze. Nad poprawnością odpowiedzi będzie czuwać grono ekspertów, wśród nich wiceminister finansów Filip Świtała.

Telewidzowie i internauci dowiedzą się co uległo zmianie od ubiegłego roku. Poznają ulgi i odliczenia, z których mogą skorzystać przy rozliczaniu z fiskusem oraz przekonają się, że świat finansów może być ciekawy.

Podczas testu pokażemy nowoczesne technologie wykorzystywane na co dzień w pracy administracji skarbowej. Zaprezentujemy również nową usługę Twój e-PIT, dzięki której wielu z nas może w tym roku zapomnieć o rocznym rozliczeniu PIT. W specjalnie przygotowanym materiale filmowym dzieci udowodnią, że prace nad budżetem bywają emocjonujące i wcale nie jest to łatwe zadanie. Pokażemy też ciekawostki podatkowe z kraju i ze świata.

Gospodarzami programu, którzy przeprowadzą nas przez świat podatków, będzie znany dziennikarski duet – Sylwia Dekiert i Maciej Kurzajewski.

Oprócz telewidzów, do rozwiązywania podatkowego testu, zapraszamy internautów. Będą mogli odpowiadać na pytania zadane w trakcie programu na stronie: wielkitest.tvp.pl i w aplikacji Wielki Test TVP. Na stronie będzie można również  znaleźć wiele ciekawostek, materiałów edukacyjnych i wideo. Po emisji trafi tam również test uzupełniony o relację z wydarzenia.

Wielki Test o Podatkach powstaje we współpracy z Telewizją Polską.