«Powrót

Kolejne uderzenie KAS w hazardowe podziemie

Kolejne uderzenie KAS w hazardowe podziemie

Kolejne uderzenie KAS w hazardowe podziemie

Na zdjęciu trzy urządzenia do gier hazardowych, stojące pod ścianą w pomieszczeniu. Dwa o nazwie HotSpot, jeden o nazwie Black Horse. Przed urządzeniami stoją czerwone krzesła.
  • Sześć nielegalnych automatów służących do gier hazardowych przejęli funkcjonariusze KAS z Delegatury w Piotrkowie Trybunalskim Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego.
  • Od początku roku piotrkowscy funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 39 szt. nielegalnych automatów do gier.

Urządzenia działały w Tomaszowie Mazowieckim, w lokalu w którym już wcześniej prowadzono nielegalne gry. Funkcjonariusze ponownie wkroczyli do punktu i przeprowadzili kontrolę pomimo zabezpieczeń i forteli stosowanych przez organizatorów procederu.

Według właścicieli lokali z nielegalnym hazardem, jednym ze sposobów na utrudnienie działań  podejmowanych przez funkcjonariuszy ma być zatrudnianie do obsługi lokalu obcokrajowców, głównie obywateli Ukrainy, zasłaniających się brakiem znajomości języka polskiego.

Mimo to w punkcie przeprowadzono na urządzeniach gry kontrolne, które potwierdziły hazardowy charakter zainstalowanych w nim maszyn.

Automaty trafiły do magazynu Izby Administracji Skarbowej w Łodzi, a organizatorom nielegalnego hazardu grozi kara pieniężna  w wysokości 100 tys. zł od jednego urządzenia i odpowiedzialność karna za przestępstwo skarbowe.