«Powrót

Likwidacja kolejnego miejsca produkcji nielegalnego alkoholu w województwie łódzkim

Likwidacja kolejnego miejsca produkcji nielegalnego alkoholu w województwie łódzkim

Likwidacja kolejnego miejsca produkcji nielegalnego alkoholu w województwie łódzkim

Funkcjonariusz na tle zabezpieczonych kartonów z alkoholem etylowym w samochodzie dostawczym
Zabezpieczone kartony z alkoholem etylowym w samochodzie dostawczym

Funkcjonariusze KAS z Kontroli Celno-Skarbowej Rynku w Kutnie i policjanci z KWP w Łodzi zarekwirowali wspólnie 1000 litrów alkoholu etylowego, 70 kg tytoniu do palenia oraz 800 szt. papierosów.

• Zabezpieczono również urządzenia i chemikalia do odkażania alkoholu etylowego.

Do zabezpieczenia doszło w trakcie wspólnych działań kontrolnych dwóch służb na terenie Łodzi. Na jednej  z posesji funkcjonariusze zauważyli przeładunek szarych kartonów z samochodu dostawczego na auto terenowe. Postanowili więc skontrolować wyjeżdżającą z posesji terenówkę. W trakcie przeszukania auta wyszło na jaw, że w załadowanych kartonach znajduje się 200 litrowych butelek z odkażonym spirytusem. W samochodzie znaleziono również  800 szt. papierosów bez polskich znaków akcyzy i pięć worków zawierających łącznie 70 kg nielegalnego tytoniu.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej i Policji wkroczyli wspólnie na teren parceli, z której wyjechało auto. Na miejscu ujawniono kompletnie wyposażoną linię technologiczną do odkażania alkoholu etylowego i zabezpieczyli 800 litrów nielegalnie wyprodukowanego spirytusu.

Łączne straty skarbu państwa z tytułu niezapłacenia podatku akcyzowego, którym zapobiegli kontrolujący, szacowane są na prawie 120 tys. zł.

Kierowca terenowego auta i właściciel terenu, na którym nielegalnie odkażano alkohol usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstw skarbowych, zagrożonych wysoką grzywną.