«Powrót

Majowe sukcesy łódzkiej KAS w walce z przestępczością akcyzową

Majowe sukcesy łódzkiej KAS w walce z przestępczością akcyzową

Majowe sukcesy łódzkiej KAS w walce z przestępczością akcyzową

Na zdjęciu worki z tytoniem oraz nielegalnymi papierosami oraz kartony z opakowaniami.
Na zdjęciu worki z tytoniem.
  • W drugiej połowie maja, w trakcie kontroli łódzkich targowisk i patroli na terenie województwa, funkcjonariusze łódzkiej Służby Celno-Skarbowej zabezpieczyli ponad 3,5 tys. paczek nielegalnych papierosów, 677 kg tytoniu bez akcyzy i alkohol z nielegalnego źródla.
  • Zarzuty przechowywania nieleganych towarów usłyszały cztery osoby, w tym jedna kobieta.

Towary bez akcyzy funkcjonariusze wykryli na terenie Rynku Bałuckiego (1496 paczek papierosów, 10,5 kg tytoniu oraz 7,1 l alkoholu), na jednym z targowisk w łódzkiej dzielnicy Górna (8800 szt. papierosów i paczkę tytoniu) oraz dwukrotnie, na terenie powiatu radomszczańskiego (666,5 kg tytoniu i 31.600 szt. papierosów).

W trakcie drugiej, majowej kontroli okolic Radomska, funkcjonariusze KAS przeszukali posesję, na której w zaparkowanej przyczepie samochodowej wykryli tytoń bez polskich znaków akcyzy. Jak się okazało, nielegalne wyroby przechowywał 25-letni mężczyzna wraz z 23-letnią partnerką. Mężczyzna był już wcześniej notowany w związku z nielegalnym obrotem wyrobami akcyzowymi.

Duże ilości nielegalnych towarów funkcjonariusze wykryli również w czterech mieszkaniach, z których korzystała para. Łącznie w trakcie akcji zarekwirowano 660 kg tytoniu oraz 1580 paczek papierosów. Znaleziono również etykiety do papierosów znanych marek, pudełka tekturowe, folie, wagę oraz urządzenie służące do pakowania papierosów. Rynkowa wartość nielegalnych towarów to prawie 476 tys. zł.

Dzięki akcjom prowadzonym w drugiej połowie maja łódzcy funkcjonariusze KAS zapobiegli stratom Skarbu Państwa szacowanym na ponad 595 tys. zł.