«Powrót

Skuteczna walka łódzkiej KAS z nielegalnym hazardem

Skuteczna walka łódzkiej KAS z nielegalnym hazardem

Skuteczna walka łódzkiej KAS z nielegalnym hazardem

Na zdjęciu automaty do gier hazardowych, stojące w nielegalnym punkcie gier.
Pieniądze w sejfie, zatrzymane w nielegalnym punkcie gier.

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Pierwszego Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku w Łodzi zlikwidowali w pierwszych dniach stycznia dwa punkty nielegalnych gier na automatach. W kontroli drugiego z punktów funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej wsparli policjanci z KMP w Łodzi.

Łącznie zarekwirowano sześć  urządzeń hazardowych działających niezgodnie z prawem oraz prawie 15 tys. zł.   


Kontrolowane punkty z automatami działały na terenie łódzkiej dzielnicy Górna.
Przed wejściami do lokali zainstalowano kamery monitoringu,  a do środka wpuszczano jedynie osoby zweryfikowane przez obsługę.

Mundurowi wkroczyli do pomieszczeń na podstawie nakazów prokuratorskich. W każdym z dwóch lokali zastali po trzy urządzenia wyglądem przypominające automaty do gier hazardowych, włączone i gotowe do gry.

Ich hazardowy charakter potwierdziły gry kontrolne przeprowadzone przez funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej. Automaty zostały zarekwirowane i przewiezione do magazynu Izby Administracji Skarbowej w Łodzi.

W trakcie kontroli znaleziono również pieniądze, prawie 15 tys. zł, które zabezpieczono jako dowody w sprawie.

Organizatorom  nielegalnego hazardu, zgodnie z przepisami kodeksu karnego skarbowego, grozi wysoka grzywna, albo kara pozbawienia wolności do lat trzech, albo obie te kary łącznie. Odpowiedzialność za przestępstwo skarbowe ponosi również uczestnik gry hazardowej, prowadzonej niezgodnie z prawem.

Przypominamy również, że urządzający gry hazardowe bez koncesji lub bez zezwolenia oraz właściciele i posiadacze lokali oraz urządzeń do nielegalnych gier podlegają karze pieniężnej w wysokości 100 tys. zł od każdego automatu.