«Powrót

Wynik kontroli łódzkich targowisk

Wynik kontroli łódzkich targowisk

Wynik kontroli łódzkich targowisk

Na zdjeciu otwarta komora silnika pojazdu, w której schowano papierosy, w tym część w niebieskim worku a część luzem, w paczkach.
Na zdjęciu paczki papierosów schowane w bagażniku samochodu osobowego, w kolorowych torbach.

Zabezpieczenie prawie 59 tys. sztuk nielegalnych papierosów i 8 kg tytoniu do palenia to wynik kontroli przeprowadzonych przez funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej na terenie dwóch targowiskach na łódzkich Bałutach.

W okolicach targowiska na osiedlu Teofilów kontrolujący zauważyli młodego mężczyznę, wyjmującego z opla corsy kolorową torbę. Na widok funkcjonariuszy mężczyzna rzucił się do ucieczki, pozostawiając torbę i otwarty samochód. Po krótkim pościgu został zatrzymany i wtedy okazało się, jaki był powód jego ucieczki-w torbie i w aucie znaleziono łącznie 276 paczek papierosów bez akcyzy. Nielegalny towar zarekwirowano, a 20-letni mężczyzna usłyszał zarzut popełnienia wykroczenia skarbowego. Grozi mu wysoka grzywna. Stracił również nielegalny towar.

Na terenie Bałuckiego Rynku funkcjonariusze łódzkiej Służby Celno-Skarbowej zabezpieczyli 2653 paczki papierosów bez akcyzy i nielegalny tytoń. Część towaru, 1678 paczek papierosów,  znaleźli w pustej komorze silnika forda transita. Samochód nie posiadał tablic rejestracyjnych.  975 paczek i prawie  8 kg tytoniu mundurowi odkryli między budkami handlowymi.

Gdyby cały zatrzymany na Bałutach towar trafił na rynek, Skarb Państwa mógłby stracić na podatku akcyzowym prawie 60 tys. złotych