«Powrót

Zabezpieczyli nielegalny tytoń

Zabezpieczyli nielegalny tytoń

Zabezpieczyli nielegalny tytoń

Funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej wyjmuje z białego worka i ogląda torebkę z tytoniem.
  • W trakcie kontroli w powiecie łódzkim wschodnim funkcjonariusze KAS z Urzędu Celno-Skarbowego w Łodzi zabezpieczyli blisko 270 kilogramów tytoniu bez znaków akcyzy.
  • Gdyby nielegalny towar trafił do sprzedaży, straty Skarbu Państwa z tytułu uszczuplenia należnego podatku akcyzowego sięgnęłyby ponad 208 tys. złotych.   
 
Prowadząc w pierwszych dniach czerwca działania kontrolne na terenie powiatu łódzkiego wschodniego, funkcjonariusze zauważyli w jednej z miejscowości znany im samochód marki Skoda Superb. Pojazd był już wcześniej wykorzystywany do przewozu nielegalnych wyrobów akcyzowych. Mundurowi postanowili więc skontrolować samochód i posesję, na której stało auto.

Na miejscu kontrolujący zastali mężczyznę, już wcześniej zatrzymywanego w związku z handlem nielegalnymi wyrobami tytoniowymi. W chwili wejścia funkcjonariuszy na posesję, mężczyzna opuszczał właśnie pomieszczenie, w którym przechowywał nielegalny tytoń. W pomieszczeniu funkcjonariusze odkryli również przedmioty służące do konfekcjonowania i wysyłki paczek z tytoniem,  wśród nich wagę elektroniczną, różne rodzaje kopert oraz taśmę klejącą, worki z zamknięciem strunowym i folię stretch.

Nielegalny tytoń funkcjonariusze znaleźli również w skontrolowanym samochodzie. Łącznie, na miejscu zdarzenia, zabezpieczyli blisko 270 kilogramów tytoniu. 
 
Swoje następne kroki mundurowi skierowali do Łodzi, do miejsca zamieszkania mężczyzny. Powodem wizyty było podejrzane zachowanie sprawcy i podjęte przez niego, już po zatrzymaniu przez funkcjonariuszy, próby kontaktu z nieznaną osobą za pomocą smartwatcha.

Kiedy kontrolujący wkroczyli na teren  posesji należącej do zatrzymanego, zastali tam kobietę,  która próbowała w pośpiechu odjechać samochodem spod budynku. W torbie, którą miała przy sobie, znajdowały się karty bankomatowe przedpłacone do różnych kont bankowych, pocztowe nalepki adresowe, telefony komórkowe oraz inne dowody obrotu nielegalnymi wyrobami tytoniowymi. W budynku funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej zabezpieczyli dodatkowo niewielką ilość tytoniu bez akcyzy oraz oferty handlowe, dotyczące jego sprzedaży.
 
Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego, za które grozi wysoka grzywna. 
Rejestr zmian